Dziś i jutro. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkoły podstawowej

Nowa edycja 2021–2023 Ułatwia przyswajanie wiedzy i kształcenie niezbędnych umiejętności dzięki optymalnej ilości treści, czytelnym tabelom i schematom oraz nowoczesnym infografikom. Rozwija kompetencje obywatelskie i umiejętności potrzebne w codziennym życiu poprzez bogatą warstwę ćwiczeniową i...
25,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,48 zł

Opis

Nowa edycja 2021–2023

  • Ułatwia przyswajanie wiedzy i kształcenie niezbędnych umiejętności dzięki optymalnej ilości treści, czytelnym tabelom i schematom oraz nowoczesnym infografikom.
  • Rozwija kompetencje obywatelskie i umiejętności potrzebne w codziennym życiu poprzez bogatą warstwę ćwiczeniową i propozycje praktycznych działań.
  • Wspiera kształcenie umiejętności przedmiotowych dzięki propozycjom projektów edukacyjnych zamieszczonych na końcu podręcznika.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem poprzez liczne odwołania do życia codziennego uczniów i praktyczne wskazówki zachęcające do różnych aktywności społecznych.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Dziś i jutro. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkoły podstawowej"?
Za treścią podręcznika stoją Arkadiusz Janicki,Iwona Janicka,Tomasz Maćkowski, Aleksandra Kucia-Maćkowska.
Są autorami paru podręczników, ale są one bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa "Dziś i jutro. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkoły podstawowej" została przygotowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer zgodności MEN ma opisywany podręcznik szkolny?
874/2021/z1 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika. Nr MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że minister oficjalnie dopuścił podręcznik do użytku w szkołach. Co ciekawe, termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu nauczania obowiązującymi na dzień nadania numeru. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów wyznaczonych MEN pod kątem zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.


Skąd mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Skieruj uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych dostępnych w szkole.


Ile stron zawiera ta pozycja?
Książka liczy 264 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią udoskonaloną obrazkami i ilustracjami. Zawiera wartościowe i starannie dobrane materiały, które utrwalają wiedzę z danego zakresu.


O wydawnictwie tego podręcznika:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją obecnością na polskim rynku oświatowym wnosi świeże spojrzenie na system nauki. Podejmując wyzwania wiążącym się z edukacją XXI w., dostarcza materiały, zgodne z wytycznymi MEN i komisji egzaminacyjnych.

W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach www szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które cieszą jego oko, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że na pewno znajdziesz coś inspirującego.


Czy jeśli zaszła pomyłka podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale musisz wiedzieć, że przy zakupie online możesz zwrócić, a w zamian zamówić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać produkty? Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Dziś i jutro. Podręcznik do wiedzy o społeczeństwie dla szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>