Planeta nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej

Nowa edycja 2021-2023 Podręcznik do geografii „Planeta Nowa” dla klasy piątej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę na temat mapy, a także krajobrazów Polski i świata. Umożliwia łagodne przejście po kursie przyrody w świat geografii dzięki sprawdzonym rozwiązaniom przyjaznym młodszemu...
46,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 44,13 zł

Opis

Nowa edycja 2021-2023

Podręcznik do geografii „Planeta Nowa” dla klasy piątej pozwala w przystępny sposób opanować wiedzę na temat mapy, a także krajobrazów Polski i świata.

  • Umożliwia łagodne przejście po kursie przyrody w świat geografii dzięki sprawdzonym rozwiązaniom przyjaznym młodszemu uczniowi.
  • Kształci umiejętność interpretacji map dzięki licznym samouczkom Nic trudnego!
  • Pomaga zrozumieć kluczowe treści dotyczące krajobrazów Polski dzięki wielu starannie dobranym fotografiom, ilustracjom oraz mapom.
  • Ułatwia poznanie fauny i flory poszczególnych stref krajobrazowych dzięki atrakcyjnym infografikom.
  • Umożliwia uporządkowanie wiedzy dotyczącej podobieństw i różnic między poszczególnymi strefami krajobrazowymi świata za pomocą czytelnych tabel.
  • Ułatwia porządkowanie wiedzy i powtarzanie wiadomości przed sprawdzianami dzięki takim elementom, jak To najważniejsze! po każdej lekcji, Podsumowania i testy Sprawdź się! na końcu rozdziałów oraz Słowniczek na końcu podręcznika.
  • Rozbudza pasję poznawania Polski oraz świata przez prezentację ciekawostek oraz wspaniałych fotografii z różnych zakątków globu na stronach Oczami podróżnika.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto jest autorem "Planeta nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej"?
Za treścią podręcznika stoją Feliks Szlajfer,Tomasz Rachwał,Tomasz Rachwał.
Są autorami paru podręczników, jednak są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Szkolny niezbędnik "Planeta nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej" został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki numer dopuszczenia MEN posiada opisywany podręcznik?
906/1/2018 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje ucznia o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w szkołach. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych z listą potrzebnych:
1. Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Planeta nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej"?
Tytuł należy do serii edukacyjnej "Planeta nowa".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na krajowym rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na proces edukacji. Podejmując wyzwania związane z edukacją XXI w., dostarcza podręczniki, które zgodne są z bieżącymi rekomendacjami MEN i komisji egzaminacyjnych.

Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Planeta nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej składa się z 164 stron.
Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami szkolnymi, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, i w zamian zamówić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Planeta nowa. Podręcznik do geografii dla klasy 5 szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>