Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla klasy VII

Podręcznik do nauczania religii w VII klasie szkoły podstawowej. Kluczem do zrozumienia podręcznika dla klasy VII jest słowo Boże. Dlatego nauczanie w tej klasie rozpoczyna się od zwrócenia uwagi na sytuację egzystencjalną, związaną z pytaniami, jakie stawia sobie młodzież w tym wieku. Prezentujemy...
31,23

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 29,75 zł

Opis

Podręcznik do nauczania religii w VII klasie szkoły podstawowej.

Kluczem do zrozumienia podręcznika dla klasy VII jest słowo Boże. Dlatego nauczanie w tej klasie rozpoczyna się od zwrócenia uwagi na sytuację egzystencjalną, związaną z pytaniami, jakie stawia sobie młodzież w tym wieku.

Prezentujemy zatem podstawowe treści związane z umiejętnością czytania Pisma Świętego, a także z prehistorią biblijną: zagadnieniem dobra i zła, zbawienia i grzechu, pokusy budowania świata bez Boga lub wręcz przeciw Niemu. Istotne jest także przybliżenie uczniom tajemnicy i wydarzeń z życia Jezusa Chrystusa. Bez tego wydarzenia chrześcijaństwa nie miałoby sensu. Podręcznik podejmuje też tematy związane z przeżywanymi uroczystościami i okresami roku kościelnego.

FAQ

Sekcja Q&A

Kto napisał "Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla klasy VII"?
Za treść książki odpowiada Piotr Tomasik.
Mamy szeroki wybór podręczników napisanych przez autora. Niewielka liczba autorów publikuje powyżej 10 książek w swojej karierze. Wybrany autor należy do elity, która zbliża się do tego rekordu. Wskazuje to na niezwykłe zaangażowanie w edukację. Wachlarz tytułów dowodzi szerokiej wiedzy i umiejętności jej przekazywania. Autorzy podręczników często stają się autorami wielu książek, ponieważ ich prace są dobrze przyjmowane przez nauczycieli i uczniów, co prowadzi do zapotrzebowania na więcej materiałów od tego samego autora.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla klasy VII została opracowana przez Wydawnictwo Katechetyczne Warszawa.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika?
AZ-31-01/10-WA-1/2 jest nr dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika szkolnego. Potocznie nazywany numerem MEN, czyli po rozwinięciu skrótu: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręczniku szkolnym informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Z ciekawostek: termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauczania posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla klasy VII" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi na dzień przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został sklasyfikowany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany pod kątem merytorycznym.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia zgodności zamawianych książek szkolnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autorów, wydawnictwo.
3. Upewnij się, że wymienione wyżej szczegóły znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zdobycie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie przybory do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z pewnością znajdziesz coś inspirującego.


Jeśli pomylę się podczas zakupów to mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian zakupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Twoje Słowo światłem na mojej drodze. Podręcznik do nauki religii dla klasy VII

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>