Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej

Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 5 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od najdawniejszych dziejów człowieka do końca epoki średniowiecza. Informacje łatwo zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej. Pomaga...
42,01 * 44,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 42,17 zł

Opis

Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 5 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od najdawniejszych dziejów człowieka do końca epoki średniowiecza. Informacje łatwo zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz nowoczesnej formie graficznej.

  • Pomaga kształcić, a następnie rozwijać umiejętności analizy i interpretacji źródeł historycznych za pomocą licznych zdjęć, map i tekstów oraz dołączonego do nich materiału ćwiczeniowego.
  • Pobudza wyobraźnię i ułatwia przyswojenie treści omawianych na lekcjach dzięki atrakcyjnej szacie graficznej i ciekawym infografikom.
  • Rozbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą Tajemnic sprzed wieków.
  • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki Podsumowaniom.

FAQ

Sprawdź sekcję Q&A

Kto jest autorem "Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej"?
Autorem podręcznika jest Grzegorz Wojciechowski.
Jest autorem kilku podręczników szkolnych, ale są one wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności intensywnego zaangażowania w proces zbierania treści. Dla niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Ten szkolny niezbędnik Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej został przygotowany przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer dopuszczenia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej tego podręcznika?
877/2/2018 - nr dopuszczenia MEN podręcznika. Informuje on o tym, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Wbrew obiegowej opinii termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej" został napisany zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik został opisany numerem dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został zweryfikowany w kwestii zgodności z programem nauczania.


Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię trzy kroki:
1. Zdobądź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na tytuł, nr MEN, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej" to książka złożona z 236 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią podkreśloną grafikami. Zawiera liczne, starannie dobrane materiały, które rozwijają wiedzę z danego zakresu.


Przeczytaj o wydającym opisywany podręcznik:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nieszablonowemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych wydawnictw na rynku. Stawiając na innowacyjne sposoby pracy z uczniami, zdobyło zaufaniewielu edukatorów i placówek oświatowych na terenie Polski.

Do jakiej serii podręczników należy "Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej"?
Tytuł ten jest częścią serii edukacyjnej Wczoraj i dziś.
Wraz z innymi częściami cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


Co, oprócz podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i we własnym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a nawet dodać nieco pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto zacząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Oczywiście, że możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz zwrócić produkt, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Wczoraj i dziś 5. Podręcznik do historii dla klasy piątej szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>