Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Nowa edycja 2021–2023 Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. Informacje łatwo zrozumieć i zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz zróżnicowanej,...
47,90

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 45,12 zł

Opis

Nowa edycja 2021–2023

Podręcznik „Wczoraj i dziś” do historii dla 8 klasy szkoły podstawowej prezentuje w porządku chronologicznym treści od wybuchu II wojny światowej do czasów współczesnych. Informacje łatwo zrozumieć i zapamiętać dzięki przystępnie napisanemu tekstowi oraz zróżnicowanej, uwzględniajacej potrzeby współczesnego ucznia formie graficznej.

  • Umożliwia ćwiczenie umiejętności historycznych (praca z mapą, tekstem, ilustracjami) poprzez wykorzystanie różnorodnych materiałów źródłowych i dołączone do nich polecenia.
  • Ułatwia nauczanie historii i realizację podstawy programowej dzięki chronologicznemu przedstawieniu materiału.
  • Wzbudza zainteresowanie przedmiotem za pomocą takich elementów, jak Tajemnice sprzed wieków, Ciekawostki i Warto wiedzieć oraz ciekawe zdjęcia i grafiki.
  • Pomaga zrozumieć omawiane treści poprzez zastosowanie tabel, wypunktowań i schematów.
  • Ułatwia uporzadkowanie i powtórzenie wiadomości dzięki zebraniu najważniejszych wiadomości w podsumowaniu po każdym temacie oraz w formie mapy myśli po każdym rozdziale, a także Tablicom chronologicznym.
  • Pozwala sprawdzić stopień przyswojenia wiedzy dzięki starannie dobranym pytaniom i poleceniom.
  • Umożliwia przygotowanie do sprawdzianów i egzaminu ósmoklasisty dzięki zamieszczonym wskazówkom do rozwiązywania zadań i zestawom różnorodnych zadań w tym typu egzaminacyjnego.
Spis treści

Jak korzystać z podręcznika? - str. 5

Co było wcześniej? - str. 6

I. II WOJNA ŚWIATOWA - str. 7

1. Napaść na Polskę - str. 8

2. Podbój Europy przez Hitlera i Stalina (1939–1941) - str. 15

Tajemnice sprzed wieków – Dlaczego Niemcy nie zdobyli Anglii? - str. 20

3. Wojna III Rzeszy z ZSRS - str. 22

4. Polityka okupacyjna III Rzeszy - str. 27

5. Wojna poza Europą - str. 32

6. Droga do zwycięstwa - str. 38

Podsumowanie - str. 44

II. POLACY PODCZAS II WOJNY ŚWIATOWEJ - str. 49

1. Dwie okupacje - str. 50

2. Władze polskie na uchodźstwie - str. 56

Tajemnice sprzed wieków – Kim był kapral Wojtek? - str. 64

3. Polskie Państwo Podziemne - str. 66

Tajemnice sprzed wieków – Akcje polskiego ruchu oporu - str. 72

4. Społeczeństwo polskie pod okupacją - str. 74

5. Akcja „Burza” i powstanie warszawskie - str. 80

6. Sprawa polska pod koniec wojny - str. 86

Podsumowanie - str. 90

III. ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ - str. 95

1. Początek zimnej wojny - str. 96

Tajemnice sprzed wieków – Mur berliński - str. 102

2. Za żelazną kurtyną - str. 104

3. Rozpad systemu kolonialnego - str. 109

4. Konflikt na Bliskim Wschodzie - str. 115

5. Zimna wojna i wyścig zbrojeń - str. 120

6. Droga ku wspólnej Europie - str. 126

7. Przemiany społeczne i kulturowe w drugiej połowie XX w. - str. 131

Podsumowanie - str. 136

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź FAQ

Kto napisał "Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Robert Śniegocki,Agnieszka Zielińska są autorami tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników, ale te treści są wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają zaawansowane stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pozycja Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej została opublikowana przez Wydawnictwo Nowa Era.


Jaki jest numer zatwierdzenia MEN tego podręcznika szkolnego?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to 877/5/2021/z1. Numer MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje nauczyciela o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co ciekawe, termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi aktualnego programu nauczania?
Tak, "Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej" został przygotowany zgodnie z obowiązującymi w dniu nadania numeru wytycznymi programu nauczania. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem zgodności z ramą programową.


Jak mogę sprawdzić, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na zgodność numeru dopuszczenia MEN, tytułu, autora/autorów oraz wydawnictwa. Miej na uwadze, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące wykazu podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych otrzymanych w szkole.


Do której serii podręczników szkolnych należy "Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej"?
Tytuł jest częścią popularnej serii edukacyjnej Wczoraj i dziś.
Analogicznie do pozostałych tytułów z tego cyklu, podręcznik został stworzony w celu zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, które umożliwią im rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany, a jednocześnie logiczny.


Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
248 - tyle stron liczy ten tytuł.
Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną ilustracjami. Zawarto w nim liczne, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Kilka słów o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo, które swoją obecnością na polskim rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na system edukacji. Stając naprzeciw wyzwaniom związanym z nowoczesną edukacją, dostarcza podręczniki, które zgodne są z wytycznymi MEN i licznych komisji egzaminacyjnych.

W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, mazaki, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze zakup zeszytów. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i we własnym stylu! Dedykowane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet zwiększyć nieco pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, a w zamian zakupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać nietrafione zakupy? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Wczoraj i dziś 8. Podręcznik do historii dla klasy ósmej szkoły podstawowej

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>