Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 1 część 1 w przystępny sposób przedstawia obraz epok: starożytności i średniowiecza. Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach. Umożliwia rozwijanie umiejętności interpretacji utworów literackich z...
43,99 * 48,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 42,30 zł

Opis

Podręcznik Ponad słowami dla klasy 1 część 1 w przystępny sposób przedstawia obraz epok: starożytności i średniowiecza.

 • Charakteryzuje się uporządkowaniem poszczególnych obszarów nauczania w czytelnie oznaczonych blokach.
 • Umożliwia rozwijanie umiejętności interpretacji utworów literackich z uwzględnieniem kluczowych dla nich kontekstów: historycznego, artystycznego, filozoficznego i społecznego.
 • Ukazuje dialog z tradycją oraz korespondencję literatury z innymi tekstami kultury poprzez ciekawe i różnorodne propozycje współczesnych nawiązań, m.in. literackich i filmowych.
 • Wspomaga rozwijanie umiejętności retorycznych i ich stosowanie w budowaniu wypowiedzi ustnych i pisemnych.
 • Wspiera samokształcenie dzięki przemyślanemu systemowi powtórkowemu w podsumowaniach rozdziałów.
 • Pozwala systematycznie kształcić umiejętności wymagane na maturze, takie jak: interpretacja tekstu, krytyczne czytanie tekstu, kompetencje językowe i tworzenie wypowiedzi.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź FAQ

Kto jest autorem "Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Za treścią książki stoją Małgorzata Chmiel, Anna Cisowska, Joanna Kościerzyńska, Helena Kusy, Aleksandra Wróblewska.
Są autorami paru podręczników, ale ich treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 materiałów edukacyjnych, skupiając się bardziej na eksploracji dziedziny nauczania. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Dla niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy i doświadczenia, z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Podręcznik Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer dopuszczenia MEN posiada ten podręcznik?
Nr dopuszczenia MEN tego podręcznika szkolnego to 1014/1/2019. Wskazanie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z wytycznymi programu szkolnego obowiązującymi na dzień wydania numeru. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez specjalistów Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.

 
Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź dokładnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli lub z listy podręczników szkolnych udostępnionych przez szkołę.

 
Z ilu stron składa się ten podręcznik?
"Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum" składa się z 336 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią udoskonaloną ilustracjami. Zawiera ważne i starannie dobrane materiały, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Nowa Era to wyjątkowe wydawnictwo edukacyjne, które swoją obecnością na polskim rynku edukacyjnym wnosi świeże spojrzenie na proces nauki. Podejmując wyzwania wiążącym się z edukacją XXI w., dostarcza materiały, które zgodne są z rekomendacjami MEN i komisji egzaminacyjnych.
 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum?
Ten podręcznik został przygotowany z myślą o poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest niezbędny ten podręcznik?
Publikacja została wydana dla uczniów klas LO 1. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, by dobrać podręcznik odpowiedni do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.
 
Do nauki, jakiego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnym dziale nauki, jaką jest język polski.

 
Która to jest część książki?
Jest to część 1 tego podręcznika.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "PONAD SŁOWAMI".
Analogicznie do pozostałych składników z tego cyklu, podręcznik został stworzony celem zapewnienia uczniom kompleksowych materiałów dydaktycznych, których uważna lektura wspomoże rozwijanie umiejętności i wiedzy w sposób uporządkowany i logiczny.

 
Przeczytaj o serii opisywanego podręcznika:
Ponad słowami to seria podręczników do nauki języka polskiego; od lat jest znana wśród uczących się oraz nauczycieli. 7 charakterystyk serii Ponad słowami:

 • Ma porządkowane materiały pod kątem najważniejszych wiadomości, dat, dzieł, artystów,
 • Ma formy przekazu ukierunkowane na potrzeby młodzieży,
 • Tu liczy się nie tylko literatura, ale także wszechstronnie rozumiana kultura,
 • Wspierają przygotowanie zarówno do ustnej, jak i pisemnej matury,
 • Ułatwiają powtarzanie wiedzy z wcześniejszych klas,
 • Poza klasycznimi materiałami w formie pisemnej, zawierają pomoce multimedialne ułatwiające prowadzenie lekcji i zrozumienie treści,
 • Zachęcają uczniów do eksplorowania świata kultury i dyskusji o historii czy cechach literatury polskiej.

 
W co jeszcze, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zakupie zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść z werwą i we własnym stylu! Dobrze dobrane artykuły wyprawkowe dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą zainspirować do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję szkolną, z którą warto rozpocząć rok szkolny.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę wymienić lub zwrócić zakupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online zawsze możesz zwrócić, a w zamian kupić odpowiedni. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz na tej stronie.

 

Szczegóły - Ponad słowami 1. Część 1. Język polski. Zakres podstawowy i rozszerzony. Podręcznik dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>