Poradnik metodyczny SP 2 Chcemy poznać Pana Jezusa

Poradnik metodyczny do nauki religii w klasie drugiej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie z 9 czerwca 2018 roku, a skonkretyzowanymi w dokumencie Program nauczania religii katolickiej w przedszkolach i szkołach.Poradnik metodyczny zawiera scenariusze...
39,99 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 38,74 zł

Opis

Poradnik metodyczny do nauki religii w klasie drugiej szkoły podstawowej został opracowany zgodnie z wymogami zawartymi w nowej podstawie z 9 czerwca 2018 roku, a skonkretyzowanymi w dokumencie Program nauczania religii katolickiej w przedszkolach i szkołach.

Poradnik metodyczny zawiera scenariusze 63 katechez znajdujących się w podręczniku ucznia.. Każda lekcja została napisana według niezmieniającego się schematu:
I. Odkrywam: W tej części uczniowie tak jak w roku ubiegłym będą zapoznawać się z przygodami ich rówieśniczki Zuzi i jej bliskich. Opowiadania o Zuzi można odczytać lub odtworzyć, ponieważ zostały przygotowane w formie audio.
II. Spotykam: Poprzez rozmowę kierowaną uczniowie zagłębiają się w temat poruszony w opowiadaniu.
III. Poznaję: Następuje pogłębienie odkrytego problemu w oparciu o słowo Boże.
IV. Odpowiadam: Uczniowie poszukują odpowiedzi na pytanie, jak mają słowo Boże realizować życiu, o potrzebie kształtowania postaw zgodnych z nauką Jezusa.
V. Utrwalam: To moment na ugruntowanie wiedzy uczniów poprzez przeprowadzenie zabaw edukacyjnych, wykonywanie zadań.
VI. Modlę się: Katecheza zmierza ku końcowi, więc czas na wspólną modlitwę. Zwracamy tutaj uwagę na wartość modlitwy spontanicznej, aby dzieci miały świadomość, że jest to rozmowa z kochającym Bogiem, ale nie zapominamy również o uczeniu i przypominaniu modlitw tradycyjnych.
VII. Rodzina i wiara: Materiały do tej części znajdują się w podręczniku ucznia i na płycie DVD są to listy skierowane do rodziców i opiekunów dziecka. Można je wydrukować lub skopiować i przesłać przez dziennik elektroniczny.

Na dołączonej do poradnika metodycznego płycie DVD zamieściliśmy liczne materiały pomocnicze:
OPOWIADANIA ubogacające przekaz treści - w formacie audio.
PREZENTACJE MULTIMEDIALNE poszerzające informacje zawarte w podręczniku i wspomagające utrwalanie wiedzy.
DODATKOWE ZDJĘCIA I ILUSTRACJE, które można wydrukować lub zaprezentować na tablicy multimedialnej.
ZADANIA MULTIMEDIALNE przygotowane na platformie Learning Apps.
ĆWICZENIA DO WYDRUKOWANIA uzupełnianki, wycinanki i inne.
LISTY DO RODZICÓW, które można wydrukować lub wkleić do dziennika elektronicznego.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Poradnik metodyczny SP 2 Chcemy poznać Pana Jezusa"?
Autorem książki jest Paweł Płaczek.
Jest autorem paru podręczników, ale ich treści są wartościowe. Autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele materiałów szkolnych, skupiając się na eksplorowaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może przykładowo z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia oraz wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Skąd powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek do szkoły dzielą Cię 3 kroki:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zweryfikuj na tytuł, autora, wydawnictwo.
3. Sprawdź, czy wymienione powyżej informacje znajdują się w opisie opisywanego produktu.


W jaką okładkę oprawiony jest podręcznik?
Publikacja jest w miękkiej oprawie. Lekkie wydanie sprawia, że wychodząc do szkoły bez przeszkód można ją wrzucić do szkolnego plecaka lub torby.


Do której klasy i na jakim etapie nauki jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas SP 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym obecnie jest uczeń.Jaka jest data wydania tego podręcznika?
Podręcznik Poradnik metodyczny SP 2 Chcemy poznać Pana Jezusa wydano w 2021 roku. "Poradnik metodyczny SP 2 Chcemy poznać Pana Jezusa" od wielu lat jest cenioną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu uczących się. Przez ten okres zdobył zaufanie nauczycieli, co świadczy o jego wartości edukacyjnej.


Ile stron zawiera ta pozycja?
384 stanowi objętość stronicową książki Poradnik metodyczny SP 2 Chcemy poznać Pana Jezusa.
Jest wypełniona treścią edukacyjną uwydatnioną grafikami. Zawarto w niej znaczące, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz podręczników?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące dodatkowych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu zeszytów! Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść z dobrą energią i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły wyprawkowe mogą dostarczyć radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź wyposażenie szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto zacząć rok szkolny.


Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić zakupiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.


Szczegóły - Poradnik metodyczny SP 2 Chcemy poznać Pana Jezusa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>