Postaw się na moim miejscu

Wczesną wiosną przyjaciele Pasikonika pokonują różne trudności, krzątając się wokół swoich spraw: Biedronka poszukuje kropek, Pszczoła wyplątuje się z pułapki, pająk przędzie nić, stonoga szyje buty. Dla Pasikonika żadna z tych rzeczy nie jest ważna, ponieważ te problemy osobiście go nie dotyczą:...
24,94 * 39,00 zł
*cena detaliczna

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,10 zł

Opis

Wczesną wiosną przyjaciele Pasikonika pokonują różne trudności, krzątając się wokół swoich spraw: Biedronka poszukuje kropek, Pszczoła wyplątuje się z pułapki, pająk przędzie nić, stonoga szyje buty. Dla Pasikonika żadna z tych rzeczy nie jest ważna, ponieważ te problemy osobiście go nie dotyczą: „Ja prawie nie używam skrzydeł, więc nie wydaje mi się, żeby skrzydła były ważne”, „Ja nigdy nie kupuję nici i nie wydaje mi się, żeby nici były ważne”... Wieczorem Pasikonik jak zwykle planuje dać koncert skrzypcowy, ale – trach! – struny pękają. Pasikonik jest w rozpaczy. I co teraz?

Mądra opowieść o tym, czym jest empatia. W świecie, w którym rozumiemy i akceptujemy potrzeby i uczucia innych, wszystkim żyje się lepiej.

Za treścią książeczki "Postaw się na moim miejscu" stoi Susanna Isern.

Oryginalny tytuł omawianej pozycji to Ponte en mi lugar.

Książka pt. "Postaw się na moim miejscu" została umieszczona w działu "Bajki wiersze i opowiadania". Idealnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem dają maluchowi świetną rozrywkę oraz tłumaczą świat. Zbudowanie kolekcji krótkich bajek to mądry sposób na to, aby kilkuletnie dziecko utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Książki dla dzieci w wieku 3-4 lat są niezwykle cennym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym okresie.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspomaga rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wspomaga umiejętność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów w prawdziwym życiu.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również doskonałym sposobem doskonalenia umiejętności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to doskonała rozrywka dla dziecka i opiekuna! Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej przygód bohaterów tego cyklu, nie czekaj i kup dla niego też pozostałe bajki z serii "Kolekcja OQO".

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość to 36 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Postaw się na moim miejscu" opublikowało Wydawnictwo Tako. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to zobacz także inne publikacje od tego wydawcy.