Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia z lat 1815-1939. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi...
50,47 * 56,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 50,34 zł

Opis

 • Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia z lat 1815-1939.
 • Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje.
 • Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami
 • Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementów Symbole epoki i To budzi kontrowersje oraz propozycji dodatkowych publikacji książkowych.
 • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki przejrzystym Podsumowaniom i czytelnym osiom czasu.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź często zadawane pytania i odpowiedzi

Kto jest autorem "Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Za treścią podręcznika stoją Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz, Stanisław Roszak.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, ale te treści są bardzo wartościowe. Często autorzy podręczników mają zaawansowane stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko jeden do dwóch podręczników szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem dalej idą w parze.
 
Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Ten szkolny niezbędnik Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe został opublikowany przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik szkolny?
1021/3/2021 to nr dopuszczenia MEN podręcznika. Nr MEN, czyli rozwijając skrót: numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku edukacyjnego. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej nr dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu wydania numeru wytycznymi programu szkolnego. Podręcznik posiada numer dopuszczenia MEN, czyli Ministerstwa Edukacji Narodowej, co w praktyce oznacza, że został oceniony pod kątem merytorycznym.

 
Na podstawie czego mam wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Od weryfikacji poprawności zakupu książek szkolnych dzielą Cię 3 kroki:
 • Sprawdź listę niezbędnych do kupienia podręczników w szkole.
 • Zweryfikuj zgodność tytułu, nr MEN, autora, nazwę wydawnictwa.
 • Sprawdź, czy wymienione wyżej informacje znajdują się na stronie oglądanego produktu.

 
Do jakiej serii podręczników szkolnych należy "Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii Poznać przeszłość.
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę i umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.

 
Ile stron ma ta pozycja?
344: tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona edukacyjną treścią uatrakcyjnioną ilustracjami. Zawiera wartościowe, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego zakresu.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 3. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od szkoły, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym obecnie znajduje się uczeń.
 
Do nauki, którego przedmiotu potrzebna jest ta książka?
Podręcznik wydano do nauki konkretnego przedmiotu: historia.

 
Jaki jest zakres nauczania podręcznika Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe?
Ten materiał jest przeznaczony do wykorzystania na poziomie podstawowym.

 
Informacje o wydającym ten podręcznik szkolny:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowoczesnemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle konkurencji. Skupiając się na innowacyjnyh sposobach pracy z uczniami, zyskało zaufanieznacznej liczby nauczycieli i placówek oświatowych na terenie całego kraju.
 
Informacje o serii opisywanego podręcznika:
Odkryj 3 top cechy podręczników szkolnych z serii "Poznać przeszłość"

 • Ułożenie wydarzeń według chronologii, które umożliwia łatwiejsze przyswojenie wiedzy,
 • Uatrakcyjnienie wizualne i merytoryczne treści: infografiki, ciekawostki,
 • Inkluzywny język.

 
Co, oprócz podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o zeszytach! Plus na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem ukochanego bohatera... W rok szkolny warto wejść energetycznie i w dobrym stylu! Dedykowane artykuły szkolne mogą dostarczyć radości, a wręcz zwiększyć pewność siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcję do szkoły, z którą warto rozpocząć rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.

 

Szczegóły - Poznać przeszłość 3. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Szkoły ponadpodstawowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>