Poznać przeszłość 4. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia od 1939 roku. Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje. Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi...
51,72 * 57,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 51,81 zł

Opis

  • Obejmuje materiał obejmujący wydarzenia od 1939 roku.
  • Prezentuje treści z historii powszechnej i Polski w przejrzysty, łatwy do przyswojenia sposób poprzez ciekawe fotografie, infografiki oraz ilustracje.
  • Kształci umiejętności historyczne, takie jak praca z tekstem źródłowym, mapą czy danymi statystycznymi, dzięki wykorzystaniu wielu rodzajów źródeł opatrzonych zadaniami
  • Rozwija zainteresowanie przedmiotem m.in. za pomocą elementów Symbole epoki i To budzi kontrowersje oraz propozycji dodatkowych publikacji książkowych.
  • Ułatwia przygotowanie do sprawdzianów dzięki przejrzystym Podsumowaniom i czytelnym osiom czasu.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości! Sprawdź sekcję pytania i odpowiedzi

Kto napisał "Poznać przeszłość 4. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Autorami książki są Jarosław Kłaczkow, Stanisław Roszak.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie wiedzy z ich przekazywaniem idą w parze.
 
Które wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pomoc naukowa "Poznać przeszłość 4. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum" została opracowana przez Wydawnictwo Nowa Era.

 
Jaki numer zgodności MEN ma ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego to 1021/4/2022. Nazywany numerem MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, znajdujący się na podręcznikach szkolnych informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Co ciekawe, termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki szkolnej posiadającej właśnie nr dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik spełnia wymogi obecnego programu nauczania?
Tak, "Poznać przeszłość 4. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum" został stworzony zgodnie z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu szkolnego. Przed opisaniem numerem dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez metodyków Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.

 
Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na nr dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z wykazu podręczników szkolnych wywieszonych przez szkołę.

 
Jaka jest liczba stron w tym podręczniku?
320 - tyle stron liczy ta książka.
Jest wypełniona treścią edukacyjną upiększoną grafikami. Zawarto w niej wartościowe, starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.

 
Do której serii publikacji edukacyjnych należy "Poznać przeszłość 4. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "Poznać przeszłość".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę, a także umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.

 
Dla uczniów której klasy i na jakim szczeblu nauki jest wymagany ten wspomniany podręcznik?
Pozycja jest przeznaczona dla uczniów klas LO 4. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.
 
Do zdobywania wiedzy, z jakiego przedmiotu ta książka jest rekomendowana?
Podręcznik wydano z myślą o konkretnej sekcji nauki, jaką jest historia.

 
Kilka słów o wydawnictwie opisywanego podręcznika szkolnego:
Nowa Era to wydawnictwo edukacyjne,które dzięki swojemu nowatorskiemu i holistycznemu podejściu do edukacji wyróżnia się na tle innych wydawnictw na rynku. Kładąc nacisk na innowacyjne sposoby pracy z młodzieżą, zdobyło zaufanie tysięcy nauczycieli i placówek oświatowych na terenie Polski.
 
Jaki poziom wiedzy obejmuje ta książka?
Książka ta jest skierowana dla uczniów na poziomie podstawowym.

 
Kilka słów o serii tego podręcznika szkolnego:
3 główne zalety podręczników z serii Poznać przeszłość

  • Ułożenie wydarzeń według chronologii, które umożliwia łatwiejsze przyswojenie wiedzy,
  • Atrakcyjna wizualnie, a zarazem przystępna w odbiorze treśćprzez dodanie elementów tj. infografiki, ciekawostki,
  • Łatwy język dopasowany do wieku ucznia.

 
Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Plecak w ulubionym kolorze, piórnik z wizerunkiem lubianego zwierzaka... W rok szkolny warto wejść pewnie i w dobrym stylu. Dobrze dobrane artykuły szkolne dostarczą radości, a nawet dodać pewności siebie. Odpowiednie artykuły kreatywne mogą dostarczyć inspiracji do pracy twórczej. Sprawdź kolekcje szkolne, z którymi, w naszej opinii, warto rozpocząć nowy rok szkolny.

 
Czy mogę zwrócić lub wymienić kupiony u Was podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz na tej stronie.

 

Szczegóły - Poznać przeszłość 4. Zakres podstawowy. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>