Bentley Organic


 

Bentley Organic to działające już od kilku pokoleń przedsiębiorstwo produkujące organiczne mydło, a także kosmetyki i środki czystości przyjazne dla środowiska naturalnego. W ofercie naszego sklepu znajduje się wyselekcjonowany asortyment produktów tej marki, w tym środki do czyszczenia łazienek, szyb i luster oraz kosmetyki antybakteryjne.

Bentley Organic to producent brytyjski, działający w Leeds. Firma zajmowała się początkowo produkcją klasycznego, naturalnego mydła. Następnie rozszerzyła działalność o ekologiczne kosmetyki i środki czystości.

Większość surowców używanych do produkcji kosmetyków i środków czystości Bentely Organic pochodzi z upraw organicznych. Produkty tej marki otrzymały wiele nagród branżowych (m.in. Queen’s Award for Enterprise), posiadają też najważniejsze brytyjskie certyfikaty przyznawane produktom ekologicznym - Soil Association i ISO 14001 Environmental Standard.

Organiczne kosmetyki i środki czystości Bentley Organic zawierają wyłącznie substancje pochodzenia mineralnego, roślinnego lub zwierzęcego. Nie ma więc w nich produktów syntezy chemicznej ani pochodnych rafinacji ropy naftowej. Wszystkie zastosowane surowce roślinne lub zwierzęce pochodzą wyłącznie z gospodarstw ekologicznych posiadających odpowiednie certyfikaty.

Wiele produktów Bentley Organic, w tym środki do czyszczenia łazienek, ma działanie antybakteryjne. Opiera się ono na sprawdzonych, stosowanych od wieków, naturalnych surowcach, takich jak kwasy owocowe, ekstrakty roślinne (np. aloesowy), alkohol czy wyciągi ze skórek owoców cytrusowych.

Firma Bentley Organic zadebiutowała na rynku mydłem organicznym i dzięki odnoszonym sukcesom, w krótkim czasie poszerzyła swoją gamę produktów. Bentley Organic powstało w roku 2006 i obecnie jego oferta obejmuje kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz włosów. Ponadto firma zajmuje się produkcją kosmetyków dla niemowląt oraz prowadzeniem unikatowej linii ekologicznych środków czystości.

Obecnie marka Bentley Organic jest jedną z największych firm specjalizujących się w produkcji bezpiecznych kosmetyków ekologicznych. Wierność tradycjom i odpowiedzialność za pracowników zaowocowały dynamicznym rozwojem firmy. Od rozpoczęcia działalności miejscem produkcji kosmetyków jest miejscowość Leeds w Anglii, a starania firmy są stale doceniane, o czym świadczą różnego typu zdobyte nagrody. Warto wspomnieć, iż firma otrzymała najbardziej prestiżową nagrodę w kategorii biznesu w Wielkiej Brytanii tj. Queen's Award for Enterprise, którą zdobyła dwukrotnie w roku 2000 i 2007.

Misją Bentley Organic jest produkcja artykułów przyjaznych dla środowiska, dedykowanych ceniącym ekologiczny styl życia, połączony z wysoką jakością używanych produktów. Filozofia firmy od początku opiera się głównie na założeniu, iż wszystkie produkty muszą być certyfikowane przez Soil Association. Stanowi to absolutną gwarancję produkcji opartej wyłącznie na bazie organicznych składników.

Producent deklaruje również, że żaden z produktów nie był testowany na zwierzętach.

Bentley Organic
 

wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 73,99 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 17,99 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 31,99 zł
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 51,99 zł
© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe