Mate Green


 

Mate Green, czyli delikatna yerba dla początkujących

Yerba Mate Green uwiedzie was swoim wspaniałym zapachem świeżego, żywozielonego suszu. Grubo cięte listki ostrokrzewu paragwajskiego i mała ilość pyłu sprawiają, że jest to najlepsza mate dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piciem tego ożywczego naparu. W smaku jest o wiele łagodniejsza w porównaniu z klasycznymi gatunkami yerby, przy czym zachowuje wszystkie swoje walory.

Mate green jest uprawiana i przetwarzana w południowej Brazylii, a suszy się ją wyłącznie suchym powietrzem bez użycia dymu – dlatego jest prawie pozbawiona pyłu. Grubo cięte liście nie zatykają bombilli (rurki do picia mate), więc picie będzie prawdziwą przyjemnością. Mate green jest także pozbawiona dymnego posmaku i aromatu, charakterystycznych zwłaszcza dla mate paragwajskich. Dlatego jest popularną bazą do tworzenia wszelkiego rodzaju mieszanek. Jej delikatny i neutralny smak nie zdominuje walorów smakowo-zapachowych innych ziół czy owoców.

Napar możemy przygotować używając zwykłego czajniczka do herbaty chociaż oczywiście najlepiej przyrządzać mate tradycyjnym sposobem – zaparzając w tykwie i pijąc przez bombillę. Aby napar był idealny, należy zadbać o odpowiednią temperaturę wody (ok. 75°C) i czas parzenia (3-4 minuty). Po wypiciu nie wyrzucajmy fusów, bo możemy zrobić jeszcze kilka dolewek.

U nas znajdziecie nie tylko mieszanki Yerba Mate Green w różnych smakach, lecz także:

  • ceramiczne tykwy do przygotowywania naparów,
  • bombille z nierdzewnej stali,
  • eleganckie zestawy prezentowe z całym kompletem do zaparzania i picia yerby,
  • a nawet roślinne mydełka glicerynowe ze sproszkowaną mate green.

Mate Green

-35%
w magazynie
-35%
w magazynie
-22%
w magazynie
-7%
w magazynie
-27%
w magazynie
-40%
w magazynie
© 2022 - All rights reserved Sklepy internetowe