Przeszłość i dziś 3. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa Outlet

W podręczniku Przeszłość i dziś dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty epoki Młodej Polski. Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te na rozdziały odpowiadające najważniejszym zagadnieniom poszczególnych epok. Chronologiczny...
28,70 * 58,99 zł
*cena detaliczna

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,25 zł

Opis

W podręczniku Przeszłość i dziś dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty epoki Młodej Polski.

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na działy według epok historycznoliterackich, a te na rozdziały odpowiadające najważniejszym zagadnieniom poszczególnych epok. Chronologiczny układ treści nauczania pozwala uczniom poznawać literaturę i kulturę ze świadomością procesu historycznoliterackiego, w naturalnym porządku i w różnych kontekstach.

Stałą cechą serii jest wiązanie perspektywy historycznej i współczesnej. Tej zasadzie podporządkowano prezentację i interpretację zjawisk kultury. Starannie dobrana faktografia ilustruje żywe dziedzictwo, formujące i wzbogacające współczesność. Element Dialogi z tradycją służy uświadomieniu uczniom, jak teksty współczesne nawiązują do przeszłości i jak przeszłość ożywa dzięki współczesnym reinterpretacjom.

W centrum uwagi autora pozostaje tekst literacki. Jego interpretacja ma służyć refleksji nad kondycją człowieka we współczesnym świecie i sprzyjać kształtowaniu tożsamości ucznia.

Podręcznik jest wystarczającym źródłem do poznania tych utworów, które podstawa programowa zaleca czytać we fragmentach. Dzieła, które mają być poznane w całości, są reprezentowane fragmentami oraz omówieniami całości.

Każdy tekst literacki jest opatrzony Wskazówkami do analizy i interpretacji, które są dla ucznia zachętą i instrukcją do pracy z tekstem oraz samodzielnego odkrywania jego struktury i sensów.

Lektury przeznaczone do czytania w całości mają oprócz obudowy fragmentów tzw. Przewodniki po lekturze.

FAQ

Rozwiewamy wątpliwości. Sprawdź sekcję FAQ

Kto jest autorem "Przeszłość i dziś 3. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa"?
Za treść tytułu odpowiada Ewa Paczoska.
Jest autorem paru podręczników, ale są one wyjątkowo wartościowe. Często autorzy podręczników mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Czy wiesz, że niektórzy autorzy tworzą tylko do dwóch materiałów edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z włożenia dużego wysyłku w proces pisania. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie wiedzy, a także doświadczenia, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Książka "Przeszłość i dziś 3. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa" została opublikowana przez Wydawnictwo WSiP.


Jaki numer zatwierdzenia MEN charakteryzuje ten podręcznik?
Numer dopuszczenia MEN podręcznika to 951/5/2021. Wskazuje on, że podręcznik został dopuszczony do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Co do zasady termin "podręcznik" powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy ten podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Zgadza się, ten podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień nadania numeru wytycznymi programu nauki. Przed przyznaniem numeru dopuszczenia podręczniki są weryfikowane przez przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej pod kątem zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami merytorycznymi.


Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w danym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda szkoła może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z wykazu podręczników szkolnych opublikowanych w szkole.


Która to jest część podręcznika?
Jest to część 1 tego podręcznika.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
Treść "Przeszłość i dziś 3. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa" składa się z 178 stron.
Jest wypełniony edukacyjną treścią uwydatnioną ilustracjami. Zawiera znaczące, starannie dobrane informacje, które utrwalają wiedzę z danego przedmiotu.


Przeczytaj o wydającym ten podręcznik:
Od 1945 r., Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (WSiP) dostarczają najwyższej jakości materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w całej Polsce. Wydając 25 tysięcy pozycji z łącznym nakładem przekraczającym 2 000 000 000 sztuk, Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne są jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydawnictw w Polsce. Wydawnictwo specjalizuje się w wydawaniu wielu typów materiałów, takich jak poradniki, kursy, repetytoria i podręczniki, . Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne rozwijają też nowoczesne platformy edukacyjne, jak WSiPnet, oferujące podręczniki w wersji elektronicznej, oraz prowadzi Klub Nauczyciela.

Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Przeszłość i dziś 3. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa"?
Tytuł ten jest częścią popularnej serii edukacyjnej "Przeszłość i Dziś".
Wraz z innymi tytułami z cyklu, podręcznik ten ma na celu dostarczenie spójnych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób zorganizowany oraz systematyczny.


W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Pamiętaj o odpowiednich zeszytach. Plus na stronach internetowych szkół często można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: przybory do pisania, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu artykułami, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie przybory i inne artykuły szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś inspirującego.


Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić zakupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online możesz zwrócić, a w zamian kupić odpowiedni. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak zwracać nietrafione zakupy? Wszystkie informacje znajdziesz na tej stronie.


Szczegóły - Przeszłość i dziś 3. Młoda polska. Język polski. Podręcznik. Klasa 3. Część 1. Szkoła ponadpodstawowa

 • Autor: Ewa Paczoska
 • MEN: 951/5/2021
 • Wydawnictwo WSiP
 • Seria Przeszłość i Dziś
 • Oprawa: Miękka
 • Ilość stron: 178
 • Format: 26.1 x 20.1
 • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
 • Model: 978836346270333
 • Język: polski
 • ISBN: 9788363462703

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>