Przewodnik - Wędrówki wysokogórskie. Tatry Polskie

Kontynuacja przewodnika Najpiękniejsze trasy spacerowe. Tatry Polskie adresowana tym razem do bardziej zaawansowanej grupy turystów. Proponowane wycieczki należą już do wysokogórskich, chociażby z racji przekroczenia granicy 2000 m n.p.m., ale przede wszystkim ze względu na ich charakter, czyli...
19,10 * 30,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 19,56 zł

Opis

Kontynuacja przewodnika Najpiękniejsze trasy spacerowe. Tatry Polskie adresowana tym razem do bardziej zaawansowanej grupy turystów. Proponowane wycieczki należą już do wysokogórskich, chociażby z racji przekroczenia granicy 2000 m n.p.m., ale przede wszystkim ze względu na ich charakter, czyli możliwość zobaczenia odmiennych krajobrazów i poczucia potęgi gór. Jednocześnie sam tytuł sugeruje, że nie są to trasy ekstremalne, najeżone łańcuchami i niebezpiecznymi przepaściami. Wędrówki wysokogórskie są przeznaczone dla większości turystów, którzy znają swoje możliwości kondycyjne i są świadomi zasad bezpieczeństwa.

Dzięki dokładnym mapom i schematom szlaków naniesionych na zdjęcia masywów górskich można bardzo dobrze przygotować się do bezpiecznego przejścia tras. Dodatkową atrakcją są starannie opracowane panoramy ze szczegółowym opisem widzianych dolin i szczytów. W przypadku jaskiń znajdziemy dokładne plany podziemnych korytarzy z oznaczeniem przejść turystycznych.

Bezpieczeństwo przede wszystkim, to tytuł krótkiego tekstu (na str. 5), gdzie w szczególny sposób opisane są zagrożenia, z jakimi możemy spotkać się w górach wysokich.

Przewodnik zawiera niezbędne praktyczne informacje dotyczące samej trasy - stopień trudności, jej charakter i atrakcyjność, jak również informacje o komunikacji autobusowej w regionie. Dopełnieniem jest słownik nazw i pojęć związanych z Tatrami oraz ilustrowany mini-atlas roślin i zwierząt, jakie możemy spotkać podczas wycieczek.

Przewodnik zawiera:

- dokładne mapy z zaznaczoną trasą i punktami kontrolnymi;

- czasy przejść zgodne z oznakowaniem w terenie (TPN);

- kilometraż tras;

- profile wysokościowe;

- opisy atrakcji;

- punkty GOT;

- panoramy z dokładnymi opisami widoków;

- schematy tras na oryginalnych zdjęciach terenu;

- szczegółowe plany jaskiń;

- ciekawostki;

- mini atlas roślin i zwierząt tatrzańskich;

- informacje odnośnie komunikacji autobusowej;

- słownik nazw i pojęć związanych z Tatrami;

- zasady bezpieczeństwa w górach;

- telefony alarmowe TOPR;

- wiele barwnych zdjęć.

Szczegóły - Przewodnik - Wędrówki wysokogórskie. Tatry Polskie

  • Wydawnictwo Compass
  • Oprawa: Miękka
  • Rok wydania: 2023
  • Ilość stron: 120
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 9788381845090
  • Język: polski
  • ISBN: 9788381845090
  • EAN: 9788381845090
  • Wymiary: 12x21 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>