Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki

Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy. Wierszyki z wyrazami dźwiękonaśladowczymi z tej książki można wykorzystać do zabaw stymulujących ogólny rozwój językowy dziecka, ale mogą być jednocześnie...
16,94 * 29,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 17,18 zł

Opis

Naśladowanie odgłosów to jedne z pierwszych prób porozumiewania się dziecka z otoczeniem i jest ono bardzo ważne w rozwoju jego mowy.

Wierszyki z wyrazami dźwiękonaśladowczymi z tej książki można wykorzystać do zabaw stymulujących ogólny rozwój językowy dziecka, ale mogą być jednocześnie ćwiczeniami logopedycznymi dla najmłodszych. Wierszyki zostały ułożone w kolejności alfabetycznej, ze względu na występujący w nich wyraz dźwiękonaśladowczy, co z pewnością ułatwi zarówno rodzicom, jak i terapeutom wyszukanie odpowiedniej rymowanki.

Autorem historyjki "Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki" jest Elżbieta Szwajkowska, Witold Szwajkowski.

Książka pt. "Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki" została umieszczona w sekcji Bajki wiersze i opowiadania. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Radosne historyjki z morałem zapewniają dziecku wartościową rozrywkę oraz tłumaczą świat. Wybór krótkich opowieści to doskonały pomysł, by dziecko będące w wieku od 3 do 5 lat utrzymało skupienie. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

.

Pragnąc wspierać harmonijny rozwój maluchów w wieku od 1 do 3 lat, warto czytać z nimi odpowiednie publikacje.

Przedstawiamy 5 zalet czytania książek z dziećmi:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Ponadto lektura książek wspomaga dzieci w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów trenuje aparat mowy i rozwija ich słownictwo.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i opiekuna! Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim więź.

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to średniej długości lektura - ma 96 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Ptaszek śpiewa fiu-fiu-fiu, czyli maluszki naśladują dźwięki" udostępniło Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka przypadnie do gustu małemu człowiekowi, to sprawdź także inne tytuły od tego wydawcy.