Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy! W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej...

25.99 zł

-35%

39.90 zł

Dodaj do schowka

Opis


Pozycja, która musi się znaleźć w biblioteczce każdego malucha! Pucio pomoże Twojemu dziecku poznać nowe słowa i układać je w zdania. Sprawdź, co nowego u Pucia!

Pucio jest małym chłopcem, który ciągle doskonali swoją umiejętność mówienia. Oprócz mamy i taty ma starszą siostrę Misię, młodszego brata Bobo, a także kota i psa. Sympatyczny kilkulatek poznaje świat pod czujnym okiem najbliższych, uczy się nowych słów i nazw czynności oraz przeżywa ciekawe przygody. Wraz z najbliższymi wyjeżdża na zimowe ferie do rodziny mieszkającej w górach. Obserwujemy więc, jak Pucio z rodzeństwem i rodzicami pakują się na wyjazd, podróżują samochodem i szukają śniegu.

Na miejscu czeka na nich ciocia, wujek oraz Maja. Wspólnie z nimi jeżdżą na sankach i nartach, lepią bałwana, toczą bitwy na śnieżki oraz budują karmnik dla ptaków. Będziemy też świadkami nieszczęśliwego wypadku, jaki przydarzy się jednemu z bohaterów podczas jazdy na nartach i wraz z całą rodziną odwiedzimy szpital. Krótkie, proste a zarazem wciągające opowiastki o tym, co spotkało rodzinę Pucia podczas wyjazdu, ukazują małemu Czytelnikowi zarówno znane mu sytuacje, jak i takie, z którymi nie miał jeszcze okazji się zetknąć. Są one pretekstem do ćwiczenia poprzez zabawę umiejętności budowania wypowiedzi.

Śledząc przygody tytułowego bohatera oraz jego najbliższych, maluch poznaje nowe słowa i coraz bardziej rozbudowane zdania. Forma publikacji dostosowana jest do możliwości poznawczych dzieci najmłodszych, które dopiero uczą się mówić. Na kolejnych stronach ukazane są scenki przedstawiające przygody tytułowego bohatera, każda z nich jest krótko opisana. Na dole strony pojawiają się pytania dotyczące treści opisu, a także odpowiedzi zachęcające do budowania pełnych zdań bądź użycia odpowiedniej formy rzeczownika czy też czasownika.

"Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania" to doskonałe narzędzie dla rodziców do wykorzystania w pracy nad rozwojem mowy zdaniowej dziecka. Na początku książki znalazła się instrukcja, w której autorka wyjaśnia, o czym jest książka oraz jak jej używać, by wspierać rozwój umiejętności językowych dziecka, czego unikać, a na co zwracać szczególną uwagę. Zawarty w publikacji materiał służy wzbogaceniu zasobu słów dziecka, rozwijaniu mowy zdaniowej oraz nauce stosowania podstawowych reguł gramatyki, na przykład odmiany rzeczownika i czasownika.

"Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania" to trzecia z cyklu książeczek o przygodach sympatycznego i rezolutnego Pucia. Poprzedzają ją: "Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych" (adresowana do maluchów rozpoczynających naukę mówienia), "Pucio mówi pierwsze słowa" (przeznaczona dla dzieci wypowiadających już pierwsze słowa), a jej kontynuację stanowi "Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków". Bohater rośnie i rozwija się równolegle z małym Czytelnikiem, nic więc dziwnego, że książki te spotykają się z miłym przyjęciem ze strony dzieci i ich rodziców.

Dr n. hum Marta Galewska-Kustra jest pedagogiem dziecięcym, pedagogiem twórczości oraz specjalistą w zakresie logopedii dziecięcej. Pracuje w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi prywatny gabinet logopedyczny dla dzieci w Łodzi. Tworzy książki wspierające rodziców w przeprowadzaniu terapii mowy. Prócz serii książeczek logopedycznych o przygodach Pucia, stworzyła bestsellerowe pozycje z muchą Fefe w roli głównej: "Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" oraz "Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy".

Autorka ilustracji do książek logopedycznych Marty Galewskiej-Kustry jest Joanna Kłos. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek "Kalikayo".

Szczegóły - Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt