Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy! Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami. Pucio...

12.55

-37%

19.90 zł

Dodaj do schowka

Opis

“Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” to świetna książeczka, która, oprócz opowiedzenia historii sympatycznego Pucia, wspomaga rozwój słownictwa i ćwiczenia aparatu mowy!

Ćwiczenie z dzieckiem mowy, również w zaciszu domowym, to ogromne wyzwanie, przynoszące wiele korzyści. Do pomocy przy tym idealnie sprawdzi się książeczka “Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”.

Pucio to maluch, niezwykle sympatyczny i przyjaźnie nastawiony do wszystkich. Ma starszą siostrę Misię oraz młodszego brata Bobo. Do jego rodziny należą także dziadkowie, ciocia, pies i kot. Pucio uwielbia się bawić, przy okazji wydając z siebie rozmaite dźwięki. I to właśnie one grają w książeczce pierwsze skrzypce i sprawiają, że rodzice tak chętnie po sięgają po tę serię. Dźwięki Pucia poznajemy przy wykonywaniu codziennych czynności, zabawie, naśladowaniu głosu innych czy śmiesznej rozmowie ze zwierzakami. Dzięki temu dzieci czytające historyjki zachęcane są do naśladowania odgłosów, a jednocześnie do ćwiczeń logopedycznych. Samogłoski, proste sylaby czy liczne onomatopeje świetne wpływają na aparat mowy i są pierwszym krokiem do tego, aby maluch rozpoczął naukę mówienia. Książka pokazuje, jak w kreatywny i łączący przyjemne z pożytecznym sposób rodzic może bawić się z dzieckiem.

Książka “Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem” polecana jest już w 1 roku życia, tak, aby maluch zaczął naukę mówienia z pewnym przygotowaniem. To najlepszy wybór, jeśli chodzi o zachęcenie dziecka do naśladowania dźwięków!


O autorkach:

Marta Galewska-Kustra jest pedagogiem dziecięcym i specjalistką w zakresie logopedii dziecięcej. Tworzy książki, które wspierają rodziców podczas przeprowadzania terapii mowy.

Joanna Kłos to ilustratorka i autorka ilustracji do książek z serii o Puciu. Popularne książeczki o Puciu to: “Uczę się mówić. Pucio uczy się mówić”, “Co robi Pucio?”, “Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania” i “Pucio umie opowiadać”.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem

Inni Klienci kupili również