Purella Superfoods Komosa ryżowa Quinoa - trzy kolory 100 g Bio

Komosa ryżowa (Quinoa) i jej właściwości oraz wartości odżywcze od ponad 3000 lat są cenione w Ameryce Południowej, skąd pochodzi. Nazywana „świętym zbożem Inków”, „złotym ziarnem Inków” i „matką zbóż”. Jest źródłem pełnowartościowego białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, wielu witamin i składników...

4.99 zł

Cena za kg : 49.9zł

Dodaj do schowka

Opis

Komosa ryżowa (Quinoa) i jej właściwości oraz wartości odżywcze od ponad 3000 lat są cenione w Ameryce Południowej, skąd pochodzi. Nazywana „świętym zbożem Inków”, „złotym ziarnem Inków” i „matką zbóż”. Jest źródłem pełnowartościowego białka, zdrowych kwasów tłuszczowych, wielu witamin i składników mineralnych. Zawierają wyjątkowo dużą ilość flawonoidów (spośród których dominują kwercetyna i kampferol). Tradycyjne zboża nie zawierają flawonoidów, co na ich tle czyni komosę ryżową wyjątkową.

Komosa wytwarza bogate w skrobię nasiona, lecz w rzeczywistości nie jest zbożem. Zawarty w niej błonnik reguluje procesy trawienne, a nienasycone kwasy tłuszczowe odpowiadają za regulację poziomu cholesterolu. Zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy, wartościowe przeciwutleniacze, które zapobiegają procesom starzenia organizmu, a także witaminy z grupy B oraz witaminę C, D i E. Komosa zawiera też 2 razy więcej wapnia niż mleko.

Składniki: Komosa ryżowa trójkolorowa (Quinoa) czerwona 15%, biała 70%, czarna 15%

Wartość odżywcza w 100 g:

  • Energia kJ 1625/kcal 388;
  • tłuszcz: 6 g, w tym kwasy nasycone: 1 g;
  • Węglowodany: 67 g, w tym cukry: 2 g;
  • Błonnik: 6 g;
  • białko: 14 g;
  • sól: 0,05 g.

Przygotowywanie i przechowywanie: Idealna do sałatek, zup i jako dodatek do mięs.

Pozostałe informacje: bez gmo, bio/organiczny, wegański, wegetariański

Dane producenta: Purella Sp. z o.o., ul. Wiertnicza 32, 02-952 Warszawa; NIP: 951-239-49-14

Szczegóły - Purella Superfoods Komosa ryżowa Quinoa - trzy kolory 100 g Bio

Opinie

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt