Puzzle Przeciwieństwa HEADU

 • Headu
 • 8059591420805
 • 3-5 dni
"Gra przeciwieństw" to trochę wbrew nazwie - układanka, a ściśle rzecz ujmując - puzzle logiczne! Kiedy wybieramy zabawki tego typu, kierujemy się różnymi kryteriami: zależy nam, żeby obraz składany z fragmentów był ładny i kolorowy, najlepiej taki z widoczkiem. Przydałoby się, żeby zabawa...

36.09 zł

-12%

41.01 zł

Dodaj do schowka

Opis

"Gra przeciwieństw" to trochę wbrew nazwie - układanka, a ściśle rzecz ujmując - puzzle logiczne! Kiedy wybieramy zabawki tego typu, kierujemy się różnymi kryteriami: zależy nam, żeby obraz składany z fragmentów był ładny i kolorowy, najlepiej taki z widoczkiem. Przydałoby się, żeby zabawa kształciła, a jej forma była innowacyjna, miała w sobie jakiś element niepowtarzalności, oryginalność rozwiązań...
"Game of opposites" nie jest dla nas odkryciem, natomiast z pewnością będzie dla dziecka w wieku 3-6 lat. "Logic puzzles" to 16 dwuelementowych układanek, które ukazują przeciwieństwa. Kafle są dużych rozmiarów, mają zaokrąglone rogi, są stosunkowo mocne - dostosowana do manipulacji młodszego dziecka grubość płaskich fragmentów.
Ilustracje wyjaśniają nam pojęcia abstrakcyjne, które najlepiej poznawać podczas praktycznych doświadczeń i właśnie porównywania sprzeczności. Ukazują one tempo, wysokość, wiek, ciężar- wagę, barwy, emocje, pory doby, rozmiar- objętość, pozycję w przestrzeni i jej wypełnienie, higienę.
Zaprezentowane tutaj przeciwieństwa to: wolny ślimak i szybki kot, krowa zaprzęgnięta do wozu z przodu lub stojąca wolno za pojazdem z tyłu, niska córka i wysoka mama, czarna i biała owca, stary senior i młode dziecko, otwarte i zamknięte drzwi, długi i krótki robak, chłopiec siedzący na łuku i stojący pod arkadami, smutne i radosne dziecko, dziewczynka z ciężkim i obszernym pakunkiem oraz trzymająca lekką i małą paczuszkę, zwierzątko z pasterką w zagrodzie i poza nią na łące, dzień i noc, brudnego i czystego psa, wiosnę i zimę lub zimno - ciepło, chudego i tłustego zająca lub głodnego i najedzonego, pustą i pełną szklankę mleka dla kotka. Podpowiedzią w każdym przypadku jest dopasowane tło, przecięte w połowie w poprzek.
Opakowanie jest po brzegi wypełnione puzzlami, które są proste lecz nie prostackie, artystycznie może niewyszukane, chociaż bardzo sympatyczne. Dziecko nie będzie miało problemów z połączeniem elementów, połówki są idealnie dopasowane i zaczepy gładko wchodziły. Boki niepostrzępione, nie rozchodzą się, wysoka jakości tektury.
Produkt dla odbiorcy według wskazanego wieku - młodzi odkrywcy będą zadowoleni, jak również rodzice kształcący swoje pociechy, ukazujący im złożoność świata i rozmaite kontrasty.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Puzzle Przeciwieństwa HEADU

 • Producent: Headu
 • Rok wydania: 2019
 • Kod producenta: GXP-647231
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 8059591420805
 • Język: polski
 • EAN: 8059591420805
 • Wymiary: 18,5x18,5 cm