Puzzle Układanka dla najmłodszych. Na straganie Epideixis

  • 5900238764727
  • 3-5 dni
Układanka dla najmłodszych. Na straganie przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych. Opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę i na ważnym elemencie samokontroli. Rozwiązując zadanie dziecko jednocześnie samo sprawdza jego poprawność. To motywuje je do dalszego działania. Zadaniem dziecka jest...

39.00 zł

Dodaj do schowka

Opis


Układanka dla najmłodszych. Na straganie przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych. Opiera się na zasadzie nauki poprzez zabawę i na ważnym elemencie samokontroli. Rozwiązując zadanie dziecko jednocześnie samo sprawdza jego poprawność. To motywuje je do dalszego działania. Zadaniem dziecka jest poprawne ułożenie obrazków przedstawiających owoce i warzywa.

Każdy obrazek składa się z 4 części w kształcie kwadratów. Po poprawnym ułożeniu wszystkich elementów dziecko otrzyma 12 obrazków z owocami i warzywami. Dodatkowym elementem samokontroli są ramki na brzegach kwadratów, które po prawidłowym ułożeniu całego obrazka powinny dać zamknięty wzór.

Układanka dla najmłodszych. Na straganiećwiczy spostrzegawczość, koncentrację i logiczne myślenie. Konieczność manipulowania i prawidłowego zestawiania części obrazków (kwadratów) ćwiczy także sprawność ręki i małą motorykę. Dzięki układance dziecko uczy się nazywania i rozpoznawania kształtów owoców i warzyw. Ułożone obrazki mogą być pomocne w ćwiczeniach i zabawach rozwijających sprawność językową dzieci, które na ich podstawie mogą poznawać i utrwalać nowe słowa, tworzyć rozbudowane zdania, opisy, a nawet dłuższe historyjki. Obrazki mogą także być materiałem przydatnym w nauce języków obcych, np. przy wprowadzaniu czy poszerzaniu słownictwa.
BR>Zawartość:
- 48 jednostronnych kartoników z fragmentami obrazków
- 2 plansze (do samodzielnego wycięcia) z nazwami owoców i warzyw w języku polskim i w języku angielskim UWAGA! Klienci, którzy zakupili układankę wydaną w ramach 1. nakładu (bez plansz z podpisami), mogą je pobrać tutaj.

Przykładowe zabawy:
- układanie i segregowanie obrazków z podziałem na owoce i warzywa (zbiór warzyw i zbiór owoców)
- określanie kolorów wybranych owoców lub warzyw
- rozmowa o tym, które owoce i warzywa dziecko lubi najbardziej i dlaczego
- dopasowanie do obrazków właściwych podpisów i na odwrót, nauka czytania
- układanie obrazków z 1 błędnym elementem – zadaniem dziecka jest odnalezienie błędnego elementu i wstawienie zamiast niego elementu właściwego podpisywanie obrazków w języku polskim lub w języku angielskim

Wymiary pudełka: 155 x 155 x 53 mm.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Puzzle Układanka dla najmłodszych. Na straganie Epideixis

  • Rok wydania: 2013
  • Format: 15,5x15,5x5 cm
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900238764727
  • Język: polski
  • EAN: 5900238764727
  • Wymiary: 15.0x15.0x5.3 cm