Rach Ciach. Wersja familijna

KTO PIERWSZY, TEN LEPSZY! Myślisz, że jesteś szybki? Myślisz, że masz dobrą pamięć? RACH-CIACH! i przekonasz się czy masz rację . W tej grze liczy się nie tylko szybkość, ale także dobra pamięć i dokładność. Układanie kolorowych wzorów tylko na pierwszy rzut oka wydaje się proste, ale pod presją...

46.72

-39%

76.10 zł

Dodaj do schowka

Opis

Sposób na udane i niezapomniane spotkanie rodzinne? Z pomocą przychodzi gra "Rach Ciach. Wersja familijna", która wszystkich bez reszty zaangażuje w rozgrywki.

Gra "Rach Ciach..." wydana przez wydawnictwo Alexander prezentuje zupełnie nowe rozumienie powiedzenia "kto pierwszy, ten lepszy". Tutaj liczy się szybkość i doskonała pamięć, warto więc sprawdzić i przekonać się, czy to są nasze mocne strony. Najlepszym na to sposobem jest rywalizacja z innymi w szerszym gronie rodzinnym lub wśród znajomych. Gra stworzona została dla grupy od 2 do 4 osób w wieku powyżej 5 lat.

Istotą gry jest układanie na drążku kolorowych kul w określonej kolejności. Musi być ono zgodne z układem kolorów na wylosowanych kartach. Na początku gry rozkładamy planszę i ustawiamy na niej pionki na polu startowym. Kolejny krok to rozdanie uczestnikom miseczek z zamocowanymi rurkami oraz kompletów sześciu kolorowych kul. Każdy gracz powinien otrzymać taki sam ich zestaw. Z boku, obok planszy, stawiamy stos z zakrytymi kartami, z których każda zawiera od 3-ech do 6-iu obrazków z różnokolorowymi kombinacjami przedmiotów.

W dalszej kolejności jeden z uczestników losuje kartę, a następnie pokazuje ją na krótko pozostałym graczom. Ich zadaniem jest zapamiętanie i odtworzenie kolejności poprzez ułożenie kul na drążku. Kto wykona zadanie pierwszy, daje sygnał dźwiękowy. Przyznanie punktów odbywa się po porównaniu ułożonego układu kolorów z tym na wylosowanej karcie. Najpierw robi to pierwsza osoba, która ukończyła zadanie, a w dalszej kolejności pozostali uczestnicy. Uzyskane punkty zostają "przeliczone" na pola na planszy i każdy gracz zależnie od swojego wyniku może przesunąć swój pionek o odpowiadającą im ilość pól. Wygrywa ten, kto pierwszy postawi pionka na mecie.

Wersja familijna gry "Rach Ciach..." jest jedną z trzech jej opcji. Oprócz niej mamy wersję Exclusive oraz Light różniące się nieznacznie detalami i akcesoriami do gry.

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Rach Ciach. Wersja familijna

  • Rok wydania: 2019
  • Kod producenta: 21059 ALX
  • Wiek od: 5
  • Minimalna ilość graczy: 2
  • Maksymalna ilość graczy: 4
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5906018021059
  • EAN: 5906018021059
  • Język: polski
  • Wymiary: 25.7 x 24.5 x 5.7 cm

Inni Klienci kupili również
Nowości - Gry planszowe i towarzyskie