Razem na scenę! Uczę się współdziałać

Bestsellerowa seria w AMBERKU pomaga kształtować umiejętności społeczno-emocjonalne* od najmłodszych lat, co – jak dowodzą badania – ułatwi dziecku adaptację w środowisku teraz i w dorosłym życiu. Urocze zwierzątka i ich problemy – pokazane poprzez zabawne, wzruszające historie i wyraziste...
28,34 * 49,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,35 zł

Opis

Bestsellerowa seria w AMBERKU pomaga kształtować umiejętności społeczno-emocjonalne* od najmłodszych lat, co – jak dowodzą badania – ułatwi dziecku adaptację w środowisku teraz i w dorosłym życiu.

Urocze zwierzątka i ich problemy – pokazane poprzez zabawne, wzruszające historie i wyraziste sugestywne ilustracje – pomogą dziecku zrozumieć emocje własne i innych, lepiej nad nimi panować, rozwiązywać konflikty i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Maks przygotowuje magiczne przedstawienie, bo zna wiele sztuczek, a w przyszłości chce zostać magikiem. Jego siostra Mila i brat Lu pomagają mu, ale też chcieliby wystąpić na scenie. Maks odmawia. Uważa, że to jego spektakl. Chce sam zabłysnąć i zebrać brawa. Ale czy samemu uda mu się przygotować przedstawienie?

Czy Maks zrozumie, że tylko prawdziwe współdziałanie – RAZEM tak, by każdy mógł pokazać swoje umiejętności zapewni osiągnięcie celu?

Na końcu książki zamieszczone są w atrakcyjnej formie graficznej:

  • wyjaśnienie tematu
  • praktyczne, proste ćwiczenia rozwijające poznaną umiejętność
  • pytania dotyczące emocji i reakcji dziecka związanych z książką i jego własnymi oświadczeniami.

Ułatwią one rodzicom i wychowawcom w interesujący i przystępny sposób lepiej przygotować dziecko do wyzwań, z którymi spotyka się na co dzień, i do funkcjonowania wśród rówieśników.

Edukacja społeczno-emocjonalna (SEL – social and emotional learning) to proces nabywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do zrozumienia i zarządzania emocjami, wyznaczania i osiągania pozytywnych celów, odczuwania i wyrażania empatii, nawiązywania i utrzymywania dobrych relacji oraz podejmowania odpowiedzialnych decyzji.

Autorem tytułu "Razem na scenę! Uczę się współdziałać" jest Bryan Patrick Avery.

W oryginale książka jest zatytułowana: Max`s Magic Change: A Cooperation Story (My Spectacular Self).

"Razem na scenę! Uczę się współdziałać" należy do grupy książeczek dla dzieci, które, przybliżają najmłodszym świat uczuć, pomagając sprostać ich wpływom. To wspaniałe narzędzie, które pomoże dziecku rozwijać empatię i umiejętność nazywania emocji.

Przedszkolaki w wieku 3-4 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy warto wspierać m.in. za pomocą odpowiednich lektur.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny krasnala.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Ładne, kolorowe obrazki rozbudowują wyobraźnię, wzmacniają przeżycia i zwiększają kreatywność.
  • Ponadto lektura książek wspomaga małych ludzi w rozwijaniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie wyrazów ćwiczy aparat mowy i wzbogaca ich słownictwo.
  • Czytanie to super zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

Opowieść wydano w twardej oprawie. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jest to krótka książka - ma 40 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

"Razem na scenę! Uczę się współdziałać" udostępniło Wydawnictwo Amberek. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to wybierz również pozostałe publikacje od tego wydawcy.