Red Castle Ergonomiczny materac dla niemowląt Cocoonababy z drugim prześcieradłem Leaf

Wyjątkowy zestaw francuskiej marki Red Castle, w którego skład wchodzi innowacyjny materac dla niemowląt Cocoonababy® z dodatkowym prześcieradłem w delikatnym wzorze. Materac dla niemowląt Cocoonababy®, to dla malucha prawdziwie przytulne gniazdko. Utrzymuje ON dziecko w pozycji pół-płodowej (20°...

641.25 zł

-5%

675.00 zł

Cena za kg : 641.25zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Wyjątkowy zestaw francuskiej marki Red Castle, w którego skład wchodzi innowacyjny materac dla niemowląt Cocoonababy® z dodatkowym prześcieradłem w delikatnym wzorze.

Materac dla niemowląt Cocoonababy®, to dla malucha prawdziwie przytulne gniazdko. Utrzymuje ON dziecko w pozycji pół-płodowej (20° nachylenia), lekko zakrzywionej, co imituje warunki z łona matki i zapewnia poczucie bezpieczeństwa, ukojenie oraz głęboki i spokojny sen.

 • Cocoonababy® poprawia jakość i długość snu niemowlęcia,
 • Ogranicza odruch Moro (mimowolne, gwałtowne ruchy kończyn, które wybudzają malca),
 • Łagodzi objawy refluksu żołądkowego i kolki,
 • Minimalizuje ryzyko tzw. skośnogłowia.

Ponadto, poprzez optymalne ułożenie głowy i stawów, gwarancję odpowiedniej ilość snu w pierwszych miesiącach życia oraz dzięki nachyleniu, które ułatwia leżącemu niemowlęciu interakcję z otoczeniem, materac wpływa pozytywnie i stymulująco na dalszy wszechstronny rozwój dziecka.

Cocoonababy® powstał jako wynik badań, prowadzonych przez francuskich lekarzy pod przewodnictwem inicjatorki idei, marsylskiej położnej i kinezyterapeutki Danielle Salducci, która szukała sposobu przede wszystkim na odpowiednie ułożenie wcześniaków, by mogły się czuć jak w łonie matki. Badano funkcje życiowe (pracę serca, oddychanie) dzieci, cykl ich snu, wpływ stresu na występowanie patologii rozwojowych oraz wpływ postawy „jak w macicy” na postępy w tymże rozwoju. Okazało się, że stabilne oparcie, ograniczona przestrzeń i ugięty tułów są korzystne nie tylko dla niemowląt, które przyszły na świat przed czasem, ale także tych, urodzonych w terminie. Dlatego materace Cocoonababy® nie są już wyłącznie sprzętem medycznym, zarezerwowanym dla oddziałów noworodkowych, a stały się dostępne dla rodziców na całym świecie do używania w domu, dzięki czemu mogą zapewniać jak najlepszy start w życie wszystkim dzieciom.

Materac Cocoonababy® można stosować od urodzenia, od wagi 2,8 kg do chwili, gdy dziecko zacznie samo zmieniać pozycję, tj. do ok. 3.  miesiąca życia (wałek, mocowany na rzep, pomaga dostosowywać materac na bieżąco do wielkości dziecka). Przeznaczony do stawiania na podłodze czy dywanie, jak i w łóżeczku, którego ścianki boczne są minimum o 20 cm wyższe do materacyka.

Pasuje do większości standardowych łóżeczek.

Materac Cocoonababy® łatwo utrzymać w idealnej czystości. Jest chroniony przez dwa pokrowce (wodoodporny pokrowiec ochronny i bawełniane prześcieradło), które przepuszczają powietrze, łatwo je zdjąć i wyprać w pralce. Na wyposażeniu znajduje się drugie bawełniane prześcieradło, pas zabezpieczający i torba do transportu.

NIE należy UŻYWAĆ go w koszach Mojżeszowych, bujanych kołyskach i gondolach wózka!

 • Materiał: certyfikowana pianka PU i membrana w technologii Perlam®, prześcieradło – 100% delikatna bawełna Fleur de coton®, pokrywa ochronna – 100% Tencel®
 • Waga: 1 kg
 • Wymiary: 69 x 40 x 19 cm
 • Gwarancja: 12 miesięcy

W zestawie znajduje się drugie prześcieradło, przeznaczone do materaca Cocoonababy. Delikatne, z multiprintem w listki, zostało uszyte z niezwykle miękkiego materiału Fleur de Coton, który powstał z połączenia dzianiny i bawełny. Prześcieradło jest elementem eleganckiej kolekcji wyprawkowej francuskiej marki Red Castle.

Standardy bezpieczeństwa: zgodny z wymaganiami przepisów dot. pościeli n°2000-164 z dnia 23 lutego 2000.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem JAK DZIAŁA COCOONABABY:

Dane dystrybutora: Solution Baby Care Sp. z o.o., ul. Dostatnia 31C m. 6, 02-991 Warszawa

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Red Castle Ergonomiczny materac dla niemowląt Cocoonababy z drugim prześcieradłem Leaf

 • Producent: Red Castle
 • Kod producenta: 4451778
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 3660950074109
 • EAN: 3660950074109
 • Wymiary: 69 x 40 x 19 cm