Religia 2. Moje miejsce w świecie. Karty pracy do 2 klasy szkoły ponadgimnazjalnych

Koncepcja zadań umieszczonych w kartach pracy koresponduje z wymaganiami edukacyjnymi określonymi w programie nauki religii. Zaproponowane zadania zainspirują ucznia do samodzielnego myślenia, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków. Są inspiracją do kreatywnego myślenia, porządkują i utrwalają...
13,99 * 23,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,52 zł

Opis

Koncepcja zadań umieszczonych w kartach pracy koresponduje z wymaganiami edukacyjnymi określonymi w programie nauki religii. Zaproponowane zadania zainspirują ucznia do samodzielnego myślenia, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków. Są inspiracją do kreatywnego myślenia, porządkują i utrwalają wiedzę.

Zaproponowane do wykonania zadania pomogą uczniowi w rozwijaniu umiejętności, które wykorzysta w trakcie egzaminu maturalnego (czytanie ze zrozumieniem, analiza tekstu, formułowanie wypowiedzi). Ciekawe ćwiczenia zachęcą słuchacza do wykorzystania dotychczas zdobytej wiedzy, czyniąc z niej punkt wyjścia do dalszej edukacji. Ćwiczenia w kartach pracy systematyzują zakres wiadomości. Pomogą uczącemu sprawdzić stopień realizacji wymagań programowych.

FAQ

Sekcja FAQ

Kto napisał "Religia 2. Moje miejsce w świecie. Karty pracy do 2 klasy szkoły ponadgimnazjalnych"?
ks. prof. J. Szpet, D. Jackowiak są autorami tego podręcznika.
Są autorami paru podręczników szkolnych, jednak te treści są wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 materiałów szkolnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia z ich przekazywaniem idą w parze.

Które wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
Pomoc naukowa "Religia 2. Moje miejsce w świecie. Karty pracy do 2 klasy szkoły ponadgimnazjalnych" została opublikowana przez Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha.


Jaki numer zgodności MEN posiada opisywany podręcznik szkolny?
AZ-42-01/10/P0-1/12 jest nr dopuszczenia MEN podręcznika szkolnego. Nr MEN, czyli numer Ministerstwa Edukacji Narodowej, umieszczony na podręczniku szkolnym informuje o tym, że ministerstwo oficjalnie dopuściło podręcznik do użytku w edukacji. Z ciekawostek: termin podręcznik powinien być używany wyłącznie w przypadku książki do nauki posiadającej numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Tak, "Religia 2. Moje miejsce w świecie. Karty pracy do 2 klasy szkoły ponadgimnazjalnych" został napisany zgodnie z obowiązującymi w dniu przyznania numeru wytycznymi programu nauczania. Przed otrzymaniem numeru dopuszczenia podręczniki są oceniane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, a także z kryteriami jakościowymi.


Na podstawie czego powinnam lub powinienem wiedzieć, że to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj uważnie wykaz książek obowiązujących w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć uwagę na numer dopuszczenia MEN, tytuł, autora/autorów oraz wydawnictwo. Miej na uwadze, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Z tego powodu warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców lub z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Dla uczniów której klasy i na jakim stopniu edukacji jest potrzebny ten wspomniany podręcznik?
Pozycja została wydana dla uczniów klas LO 2. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, to pamiętaj, aby dobrać podręcznik pasujący do poziomu edukacji, na którym jest uczeń.

Do zgłębiania wiedzy, z którego przedmiotu ta publikacja jest przydatna?
Przedstawiony podręcznik dedykowany jest jednemu, specyficznemu działowi nauki, którym jest religia.


Co, obok podręczników, należy kupić na kolejny rok szkolny?
Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, flamastry, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o nabyciu zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi używającemu artykułów, które mu się podobają, takich jak piórnik z ulubionym bohaterem czy plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole raźniej. Sprawdź, jakie produkty do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z pewnością znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Produkty nie podlegają wymianie, ale musisz wiedzieć, że nietrafiony podręcznik kupiony online zawsze możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak można zwracać podręczniki? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Religia 2. Moje miejsce w świecie. Karty pracy do 2 klasy szkoły ponadgimnazjalnych

 • Tytuł: Religia 2 Moje miejsce w świecie Karty pracy
 • Autorzy: Danuta Jackowiak, Jan Szpet
 • MEN: AZ-42-01/10/P0-1/12
 • Wydawnictwo Księgarnia Św. Wojciecha
 • Rok wydania: 2013
 • Oprawa: Miękka
 • Format: 16.5x23.5cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788375164725
 • Język: polski
 • Podtytuł: szkoła ponadgimnazjalna
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788375164725

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>