Repetytorium. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Poziom podstawowy i rozszerzony. Książka nauczyciela + zasoby cyfrowe

Książka nauczyciela do Repetytorium. Podręcznik maturzysty. Poziom podstawowy i rozszerzony. Matura 2023. Repetytorium umożliwia kompleksowe i skuteczne przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z języka angielskiego w nowej, zmienionej formule. To duże wyzwanie czeka uczniów obecnych klas...
95,40 * 106,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 90,10 zł

Opis

Książka nauczyciela do Repetytorium. Podręcznik maturzysty. Poziom podstawowy i rozszerzony. Matura 2023. Repetytorium umożliwia kompleksowe i skuteczne przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego z języka angielskiego w nowej, zmienionej formule. To duże wyzwanie czeka uczniów obecnych klas trzecich szkół ogólnokształcących już od wiosny 2023 roku.

Nowa matura z języka angielskiego od 2023 roku to m.in.:

 • zdecydowanie bogatsze słownictwo,
 • więcej zadań: otwartych oraz głębokiego przetwarzania informacji językowej,
 • dłuższe i trudniejsze teksty do czytania i słuchania,
 • szereg nowych (mikro)umiejętności wyższego rzędu.

Nowe Repetytorium. Podręcznik maturzysty. Poziom podstawowy i rozszerzony. Matura 2023 powstało w oparciu o “Informator do egzaminu maturalnego z języka angielskiego od roku szkolnego 2022/2023” i jest w 100% dostosowane do wymogów nowej matury.

Kompleksowe wsparcie do nowej matury 2023 W Repetytorium uczniowie znajdą szeroki zakres zadań maturalnych, które odpowiadają wymaganiom nowego egzaminu i Informatora. Dzięki temu, maturzyści będą mogli regularnie ćwiczyć m.in. zadania:

 • wymagające uzupełniania luk w zdaniach lub streszczenia w języku angielskim,
 • otwarte na mediację w języku polskim i języku angielskim (w oparciu o kilka tekstów),
 • otwarte na słowotwórstwo, gramatykalizację i transformacje (także pod kątem poziomu podstawowego),
 • otwarte na set leksykalny.

Powtarzanie oraz rozwój słownictwa Materiał z Repetytorium w przemyślany sposób pozwala uczniom skutecznie utrwalić kluczowe słownictwo pod kątem wszystkich tematów maturalnych:

 • Wordlisty zostały stworzone we współpracy z nauczycielami,
 • każdy rozdział otwiera sekcja Get Ready, która wymaga od uczniów przypomnienia i użycia podstawowych słów i zwrotów,
 • sekcje Activate wspierają utrwalanie słownictwa, a nagrania MP3 prezentują prawidłową wymowę.

Przygotowanie do obu poziomów egzaminu Uczniowie znajdą w Repetytorium dużą liczbę zadań egzaminacyjnych (wyróżnionych specjalnym symbolem) do obu poziomów matury, naturalnie wplecionych w tok lekcji. Zadania oraz lekcje przygotowujące do egzaminu rozszerzonego są także wyraźnie oznaczone.

Trening środków językowych Nowe Repetytorium daje uczniom możliwość regularnego ćwiczenia i utrwalania środków językowych dzięki osobnym lekcjom poświęconym temu zagadnieniu oraz różnorodnym zadaniom egzaminacyjnym, które sprawiają uczniom największy problem.

Warto pamiętać również o:

 • dodatkowych ćwiczeniach Use of English Extra Practice do każdego rozdziału na końcu podręcznika,
 • bestsellerowych zadaniach Use of English worksheets dostosowanych do wymagań nowej matury 2023.

Tworzenie wypowiedzi pisemnych Dedykowane lekcje na pisanie wspierają uczniów w zrozumieniu procesu tworzenia wypowiedzi pisemnych, z którymi spotkają się na maturze. Szczególnie pomocne będą:

 • sekcje Get smarter - przydatne wskazówki dotyczące tworzenia różnych tekstów,
 • sekcje Know your Phrases z przydatnymi zwrotami i frazami.

Powtórka gramatyczna oraz ćwiczenie środków językowych Repetytorium pomaga uczniom powtórzyć i utrwalić niezbędne struktury gramatyczne za pomocą animacji wideo znajdujących się w sekcji Grammar Playout, która jest zintegrowana z lekcjami rozwijającymi znajomość środków językowych. Sekcja ta nie tylko umożliwia uczniom wykonanie krótkich ćwiczeń gramatycznych, lecz także zachęca do rozwiązania dodatkowych zadań z końca podręcznika, które łączą powtórzenie gramatyki z treningiem zadań maturalnych na środki językowe.

Rozwój komunikacji - także pod kątem egzaminu Mówienie jest integralną częścią rozdziału - każda lekcja daje uczniom możliwość przećwiczenia tego, czego się nauczyli, w formie zadań komunikacyjnych.

 • Zadania przygotowujące do matury ustnej pojawiają się także w lekcji dotyczącej słownictwa - dzięki temu uczniowie mogą wykorzystać przećwiczone słówka w kontekście egzaminacyjnym.
 • Lekcje poświęcone umiejętności mówienia pomagają zapoznać się z ustną częścią egzaminu oraz dostarczają wiele przydatnych zwrotów, wskazówek, pomysłów i argumentów.
 • Zestawy do matury ustnej, sekcja Speaking Bank oraz materiały wideo to dodatkowe wsparcie podczas przygotowań do matury ustnej.

Materiały i narzędzia wspierające pracę z podręcznikiem Angażujące nagrania wideo. Przygotowano trzy rodzaje filmów, które urozmaicą pracę z podręcznikiem:

 • Animacje gramatyczne z sekcji Grammar Playout - w przejrzysty sposób prezentują struktury i zasady gramatyczne.
 • Nagrania z sekcji Vocabulary Playout (wraz z dedykowanymi kartami pracy) pomagające utrwalić poznane słownictwo i zwroty.
 • Praktyczne filmy przedstawiające wypowiedzi uczniów podczas egzaminu ustnego oraz analizę dr Moniki Cichmińskiej na temat realizacji zadania egzaminacyjnego. Dzięki zastosowaniu formuły “przed/po” nagrania skutecznie prezentują wymagania i strategie rozwiązywania zadań na maturze ustnej oraz w motywujący sposób pokazują uczniom, jak odnieść sukces podczas egzaminu.

Nowoczesna aplikacja dla ucznia. Student`s App to nowoczesne rozwiązanie dostępne na komputer, tablet i smartfon. W aplikacji uczniowie znajdą cyfrową wersję Repetytorium (z nagraniami i interaktywnymi zadaniami) oraz dodatkowe ćwiczenia powtarzające i utrwalające materiał leksykalno-gramatyczny z każdego rozdziału.

FAQ

Sekcja Q&A

Jak upewnić się, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek do szkoły z listą potrzebnych:
1. Sprawdź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione informacje znajdują się na karcie opisywanego produktu.

 
Jakiego zakresu wiedzy jest podręcznik Repetytorium. Matura 2023. Poziom podstawowy i rozszerzony. Teacher's Book + CD + T's App?
Ten materiał jest skierowany do wykorzystania na poziomie zarówno podstawowym jak i rozszerzonym.

 
W co, poza podręcznikami, warto zaopatrzyć ucznia?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj o zdobyciu odpowiednich zeszytów. Pamiętaj, że uczniowi otoczonemu przedmiotami, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie artykuły i przybory szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.

 
Czy w razie pomyłki podczas zakupów mogę zwrócić lub wymienić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, przeczytasz tutaj.

 

Szczegóły - Repetytorium. Podręcznik dla szkół ponadpodstawowych. Poziom podstawowy i rozszerzony. Książka nauczyciela + zasoby cyfrowe

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>