Rok na placu budowy

W miasteczku rusza budowa garażu ze stacją obsługi pojazdów i myjnią. Na placu budowy pojawia się Jeep Budowniczy ze swoją liczną ekipą: Koparką, Walcem, Spychaczem, Żurawiem, Betoniarką i wieloma innymi specjalistami. Trzeba uporządkować teren, przesadzić drzewo, wylać fundamenty, postawić ściany,...
28,71 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 32,03 zł

Opis

W miasteczku rusza budowa garażu ze stacją obsługi pojazdów i myjnią. Na placu budowy pojawia się Jeep Budowniczy ze swoją liczną ekipą: Koparką, Walcem, Spychaczem, Żurawiem, Betoniarką i wieloma innymi specjalistami. Trzeba uporządkować teren, przesadzić drzewo, wylać fundamenty, postawić ściany, otynkować je, wreszcie odebrać budynek… Praca wre. Dzielnym maszynom niestraszne pogoda i trud, jednak inwestor jest bardzo wymagający, a uroczyste otwarcie przewidziane na święta. Czy zdążą na czas?

„Rok na placu budowy” zawiera dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami jednego roku. Dwie dodatkowe są poświęcone prezentacji bohaterów i interaktywnej zabawie. W każdym miesiącu plac budowy się zmienia. Zapraszamy młodych fanów motoryzacji do śledzenia dokonań nietypowych budowniczych i kibicowania im.

Książkę można oglądać godzinami. Dzięki szczegółowym obrazkom dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ale przede wszystkim doskonale się bawi.


O autorze

Artur Nowicki jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

Autorem książeczki "Rok na placu budowy" jest Artur Nowicki.

Dzieci są ciekawe otaczającego je świata. Pogłębiaj wiedzę przedszkolaka wręczając mu książki z kategorii "Poznawanie świata", np. opisywany tu tytuł "Rok na placu budowy", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Obserwuj, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Chcąc wspierać poprawny rozwój dzieci w wieku od 3 do 7 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książeczki.

Oto 5 zalet czytania książek z dziećmi:

 • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Poprawia logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
 • Poprzez lekturę rozwija się w nich ciekawość świata. Ta książka z pewnością zmotywuje malucha do zadawania wielu pytań.
 • Ilustracje uzupełniające treść pomagają im poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Mogą być również fantastycznym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
 • Czytanie razem z dzieckiem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia umiejętności mówienia. Rozmowa z dorosłym na temat fabuły korzystnie wpływa na jego rozwój.
 • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim relację.

 

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książeczki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy losów bohaterów tej serii, nie czekaj i zamów dla niego także pozostałe części z serii "Rok w...".

Jest to dość krótka lektura - ma 24 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Rok na placu budowy została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to sprawdź też inne tytuły od tego wydawcy.

Szczegóły - Rok na placu budowy

 • Tytuł: Rok na placu budowy
 • Autor: Artur Nowicki
 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • Seria Rok w...
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 24
 • Kod producenta: GXP-743757
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788310135476
 • Język: polski
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788310135476
 • EAN: 9788310135476
 • Wymiary: 23.1x31.0cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Bakalland