Rok w górach

Zabieramy was dzisiaj na wycieczkę w góry. Poznamy bardziej i mniej znane górskie zwierzęta i podpatrzymy, co robią o różnych porach doby i roku. Spotkamy górala, owce oraz leśnego duszka, czasami płatającego figle. Włóżcie wygodne buty, spakujcie do plecaka bidon z wodą i kanapkę i chodźcie...
30,99 * 44,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 30,26 zł

Opis

Zabieramy was dzisiaj na wycieczkę w góry. Poznamy bardziej i mniej znane górskie zwierzęta i podpatrzymy, co robią o różnych porach doby i roku. Spotkamy górala, owce oraz leśnego duszka, czasami płatającego figle. Włóżcie wygodne buty, spakujcie do plecaka bidon z wodą i kanapkę i chodźcie podziwiać świat górskiej przyrody!

Na pogórzu wartko płynie potok, pluskają się w nim pstrągi, a nad łąką fruwają kolorowe ważki. Można się natknąć na sarny, czasami drogę przebiegnie lis albo zając. Zimą w zagrodzie mieszkają owieczki, które zeszły z hal. Na reglach stok jest już mocno nachylony, można się porządnie zmęczyć na spacerze. Ale widoki wynagrodzą wszelki trud! Rozrabiają tu borsuki i kuny, fruwają puchacze, jarząbki, sikorki i nietoperze. Z kolei najwyższe piętro gór, hale i turnie, zamieszkują świstaki, kozice, koziorożce oraz ogromne orły. Oprócz tego jest tu pełno małych gryzoni, chrząszczy i innych ciekawych żyjątek.

„Rok w górach” zawiera dwanaście rozkładówek pokazujących zmiany zachodzące w ciągu roku na różnych piętrach górskich – pogórzu, reglach, turniach i halach. Dzięki temu młody czytelnik pozna bogactwo flory i fauny gór. Dwie dodatkowe rozkładówki zawierają prezentację bohaterów oraz interaktywną zabawę. „Rok w górach” zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych i umiejętność opowiadania.


O autorce

Małgosia Piątkowska – ilustratorka. Mieszka w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Ukończyła Wydział Ilustracji na University of the West of England (Bristol). Uwielbia swoją pracę, bo to dzięki niej może podzielić się swoim sposobem postrzegania świata. Jej największą inspiracją jest dzieciństwo i związany z nim surrealizm. Nałogowa rysowniczka. Posługuje się technikami tradycyjnymi, ale z entuzjazmem podchodzi też do programów graficznych.

Małgosia Piątkowska, Małgosia Piątkowska jest autorem tytułu "Rok w górach".

Dzieci są ciekawe otaczającego je świata. Pogłębiaj wiedzę malucha proponując mu publikacje z kategorii "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Rok w górach", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Publikacje dla dzieci w wieku 3-7 lat są bardzo cennym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym okresie.

Czytanie książeczek ma same zalety i ułatwia rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książką ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Pobudza w nich zainteresowanie światem.
  • Kontakt dzieci z wielobarwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także bardzo dobrym sposobem szlifowania zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim relację.

 

Książkę wydano w twardej okładce. Dzięki solidnemu wykonaniu lektura znacznie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po lekturze całości książeczki, Twoje dziecko będzie miało ochotę na więcej perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj i kup także pozostałe książki z serii "Rok w...".

Jest to dość krótka publikacja - ma 28 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane książki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może się różnić. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Pozycja Rok w górach została wydana przez Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to wybierz również pozostałe tytuły od tego wydawcy.

Szczegóły - Rok w górach

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Odkryj radość z ogrodnictwa >>