Segafredo Kawa ziarnista Espresso Casa 1 kg

100% kawa naturalna palona. Espresso Casa to kawa o intensywnym bukiecie smakowym, powstałym w wyniku wydłużonego procesu palenia, który likwiduje kwasowość, jednocześnie podkreślając nutę goryczki. Większa zawartość Robusty podwyższa poziom kofeiny i powoduje, że w filiżance tworzy się...

31.99

-48%

60.99 zł

Cena za kg : 31.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Kawa Espresso Casa firmy Segafredo cechuje się bardzo aromatycznym bukietem smaków, który zawdzięcza idealnie wyważonej proporcji arabiki i robusty, dwóch wiodących, a tym samym uwielbianych przez kawoszy z całego świata, gatunków.

Arabika nadaje mieszance bogaty aromat i delikatną goryczkę, a także charakterystyczną dla tej odmiany słodycz. Robusta charakteryzuje się dwukrotnie większą zawartością kofeiny - jest gatunkiem kawy o najwyższej zawartości kofeiny na świecie (na podium tuż za nią uplasowała się arabika i tanzańska). Jest to duża zaleta dla fanów mocno pobudzających kaw. Kofeina ma cierpki, gorzki smak - z tego powodu pijąc robustę, najmocniej odczuwamy (mocniejszą niż przy arabice) goryczkę i zauważalną kwasowość.
Prezentowany przez Segafredo blend tych dwóch gatunków w proporcji 1 : 1 zapewnia głębokie walory smakowe.

Espresso Casa idealnie nadaje się do przygotowania w ekspresie przelewowym, kolbowym czy automatycznym. Równie wysoką jakość doznań uzyskamy, parząc ją w kawiarce, french pressie i tradycyjną metodą. Kawy mleczne przygotowane z tą mieszanką zyskują wyjątkowo delikatny i aksamitny akcent, nadaje się więc idealnie do cappuccino, caf? latte, mokki, flat white, macchiato ? Możliwości eksperymentowania jest wiele, a sposobów przygotowania jeszcze więcej - wszystko zależy od twoich preferencji!

Opakowanie 1 kg kawy ziarnistej Espresso Casa wystarcza na około 125 filiżanek espresso.

Segafredo to włoska marka z Bolonii produkująca swoje ziarna od 1973 roku. Należy do firmy Massimo Zanetti Beverage Group. Jest piątym producentem kawy na świecie. Obecnie ich kawą możemy się cieszyć w 100 krajach na świecie, w tym w Polsce.

Składniki - Segafredo Kawa ziarnista Espresso Casa 1 kg

Mieszanka Arabiki i Robusty.

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu umieścić w szczelnym opakowaniu.

Dane producenta/dystrybutora

Segafredo Zanetti Poland Sp. z o.o., ul. Partyzantów 7, 32-700 Bochnia

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Segafredo Kawa ziarnista Espresso Casa 1 kg

Inni Klienci kupili również