Seria Tytus, Romek i Atomek


“Tytus, Romek i Atomek” to zbiór świetnych, polskich komiksów przygodowych, które porwały już niejednego młodego Czytelnika w świat trójki, niesamowitych bohaterów!


Tytus, Romek i Atomek to postacie, które są głównymi bohaterami komiksu wydawanego początkowo na łamach “Świata Młodych” od roku 1957, aż po dzień dzisiejszy. To jedni z najbardziej lubianych bohaterów, którzy podbili serca wielu dzieci. Seria “Tytus, Romek i Atomek” zawiera książki, jakie opublikował autor, który zachęca nas do poznania bliżej niesamowitego, pełnego przygód świata trójki przyjaciół!

Autorem tej najdłużej publikowanej serii komiksów jest Henryk Chmielewski (którego możemy również znaleźć w komiksach pod postacią Papcia Chmiela). Seria opowiada o przygodach dwóch przyjaciół, Romka i Atomka, którzy za cel postawili sobie uczłowieczyć szympansa Tytusa de Zoo. Co się okazuje: Tytus ma więcej cech ludzkich niż małpich. Co wyniknie, kiedy ta trójka połączy siły? Wyruszając w ślad za przygodami Tytusa, Romka i Atomka możemy odkryć wspaniałe skarby i przeżyć niejedno wyzwanie. W końcu ta grupa doskonale wie, jak rozweselić nawet najsmutniejszy i pochmurny dzień.

Seria “Tytus, Romek i Atomek” zyskała ogromną popularność i odniosła sukces w Polsce. Z pewnością zapamiętają ją również kolejne pokolenia, gdyż oprócz rozrywki, dostarcza nam wielu wartości edukacyjnych. Przyjaciele nie próżnują i uwielbiają majsterkować, odkrywać nieznane ziemie i oczywiście psocić. Kolejne komiksy oraz książki pokazują przygody trzech bohaterów. Wszystkie części jednocześnie bawią i uczą, przekazując najmłodszym wiedzę z zakresu ochrony środowiska, geografii czy biologii. Ogromny wybór pozwoli nam spędzić miłe chwile z twórczością Henryka Jerzego Chmielewskiego, zwanego Papciem Chmielem.

Henryk Jerzy Chmielewski urodził się w 1923 roku w Warszawie i jest polskim grafikiem, rysownikiem i publicystą. Za uczestnictwo w powstaniu warszawskim otrzymał Warszawski Krzyż Powstańczy.

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe