Seria Zwiadowcy - John Flanagan

"Zwiadowcy" to seria książek napisanych przez Johna Flanagana, który jest specjalistą od pozycji fantastycznych. Bohaterów serii osadził w średniowiecznym świecie, a cały cykl skierowany jest głównie do młodzieży.
 

Do serii należą tytuły:

 1. "Ruiny Gorlanu" - głównym bohaterem jest 15-letni Will, który wychowuje się w sierocińcu. Kiedy musi wybrać zawód chce zostać rycerzem, ponieważ jest pewny, że właśnie taki zawód wykonywał jego ojciec. Koniec końców zostaje członkiem korpusu zwiadowców.

 2. "Płonący most" - Will podróżuje ze swoją przyjaciółką do sąsiedniej krainy Celtów. Okazuje się, że Ci zniknęli za sprawą Morgaratha.

 3. "Ziemia skuta lodem" - Will i jego przyjaciółka Evanlyn walczą z lordem Morgarathem. Niestety zostają pojmani przez Skandian.

 4. "Bitwa o Skandię" - Avanlyn i Will uciekają ze Skandii. Niestety przyjaciółka głównego bohatera zostaje porwana przez tajemniczego jeźdźcę.

 5. "Czarnoksiężnik z Północy" - fabuła toczy się pięć lat później. Skandia i kraina rodzinna Willa podpisały traktat pokojowy. Will zostaje pełnoprawnym zwiadowcą i otrzymuje swoje własne lenno.

 6. "Oblężenie Macindaw" - Will staje do kolejnej walki ze zdradzieckim sir Kerenem. Co ciekawe pomagają mu Skandianie oraz Malkallam, który uważany jest za czarnoksiężnika.

 7. "Okup za Eraka" - Will wraz z przyjaciółmi próbuje uwolnić Eraka z rąk Aridianów. Od ich misji zależy przyszłość Araluenu

 8. "Królowie Clonmelu" - we wschodnich dominiach panoszy się kult fałszywego bóstwa, tylko Clonmel opiera się heretyckim wpływom. Will, Halt oraz Horace wyruszają na Wschód, żeby przywrócić dawny porządek.

 9. "Halt w niebezpieczeństwie" - Halt, Will i Horace śledzą Tennyson'a. Chcą zatrzymać proroka Outsiderów oraz wyznawców kultu. Muszą wygrać walkę z czasem.

 10. "Cesarz Nihon-Ja" - Horace znika bez śladu. Przyjaciele postanawiają go odnaleźć i ruszają jego tropem do egzotycznego kraju.

 11. "Zaginione historie" - ten tom zawiera nieznane z poprzednich części przygody bohaterów.

 12. "Królewski zwiadowca" - akcja tej części ma miejsce kilkanaście lat po wydarzeniach z poprzednich tomów. Will jest dorosły i teraz szkoli pierwsza w historii korpusu kobietę.

 13. "Klan Czerwonego Lisa" - Maddie musi na jakiś czas wrócić do domu i ponownie stać się księżniczką. Musi też zachować w tajemnicy to, że ma zostać zwiadowcą. Okaże się, że to będzie dla niej bardzo pracowity czas, bo jej rodzinie zagraża niebezpieczeństwo.

 14. "Pojedynek w Araluenie" - Maddie już jako młoda zwiadowczyni będzie musiała dotrzeć do drużyny Czapli i przekonać przywódcę by ruszyli z pomocą Horace’owi i Gilanowi.

-25%
wysyłka do 72 godzin
© 2019 - All rights reserved Sklepy internetowe