Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych...

Historyjki społeczne są uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod nauczania dzieci z autyzmem zagadnień dotyczących funkcjonowania społecznego. Doktor Siobhan Timmins w swoich historyjkach społecznych — opracowanych dla jej syna i innych młodszych dzieci — opisuje tę problematykę przystępnie i...
28,99 * 39,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 28,99 zł

Opis

Historyjki społeczne są uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod nauczania dzieci z autyzmem zagadnień dotyczących funkcjonowania społecznego. Doktor Siobhan Timmins w swoich historyjkach społecznych — opracowanych dla jej syna i innych młodszych dzieci — opisuje tę problematykę przystępnie i błyskotliwie, ukazując ją z perspektywy dziecięcej. Od nauki podstawowych umiejętności społecznych, takich jak słuchanie, cierpliwe oczekiwanie i dzielenie się, aż po radzenie sobie z lękami, książka ta wskazuje, w jaki sposób stworzyć spójny zestaw historyjek, które dziecko zrozumie i do których będzie mogło się odnosić w miarę dorastania.

[…] to pierwszy „życiowy” zbiór historyjek społecznych. To prezentacja tego, co miłość, słowa i ilustracje potrafią zdziałać pod warunkiem systematycznego ich wykorzystywania w dłuższej pracy z dzieckiem. Niewiarygodne są te historyjki, choć przecież bardzo wiarygodne. Czytelników tej książki zostawiam w rękach lekarza, mamy chłopca z autyzmem i jednej z najbardziej utalentowanych autorek historyjek społecznych na świecie.

Z przedmowy Carol Gray, autorki koncepcji historyjek społecznych, a także wydanej w Polsce książki Nowe historyjki społeczne

FAQ

Sekcja Q&A

Kto jest autorem "Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych..."?
Autorem podręcznika jest Siobhan Timmins.
Jest autorem niewielu podręczników szkolnych, jednak są one bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko 1 - 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na poznawaniu dziedziny nauki. Wynikać to może przykładowo z konieczności intensywnego zaangażowania w proces zbierania treści. W przypadku niewielu zdarza się, że łączenie doświadczenia, a także wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
Sprawdź wykaz książek w Twojej szkole w bieżącym roku szkolnym. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, autora bądź autorów oraz wydawnictwa. Pamiętaj, że każda placówka może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od nauczycieli bądź z listy podręczników szkolnych opublikowanych przez szkołę.


Kiedy wydano tę publikację?
Rok wydania tego podręcznika to 2018. "Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych..." od wielu lat jest cenioną kopalnią wiedzy i narzędziem dla wielu uczniów. Przez lata pozyskał zaufanie nauczycieli, co potwierdza jego wartość edukacyjną.


Jakiego rodzaju okładkę ma ten podręcznik?
Podręcznik wydano w miękkiej okładce. Dzięki temu, że jest lekka, z łatwością można ją wrzucić do szkolnego plecaka lub torby.


Ile stron ma ta pozycja?
Ten tytuł ma 237 stron. Jest wypełniony treścią edukacyjną uatrakcyjnioną obrazkami i ilustracjami. Zawiera znaczące i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Co powinien posiadać uczeń oprócz wymaganych podręczników?
Na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych wymagań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: długopisy, ołówki, przybory do rysowania, artykuły plastyczne i kreatywne. Miej na uwadze nabycie odpowiednich zeszytów! Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które lubi, np. piórnik z ulubionym bohaterem albo plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole weselej. Sprawdź, jakie produkty szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak imponujący wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób możesz dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych...

 • Autor: Siobhan Timmins
 • Wydawnictwo Harmonia
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2018
 • Ilość stron: 237
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788377441558
 • Język: polski
 • Podtytuł: Dorastanie z historyjkami społecznymi
 • Oryginalny tytuł: Successful Social Stories
 • Tłumacz: Okuniewski Juliusz
 • Nr wydania: 1
 • ISBN: 9788377441558
 • EAN: 9788377441558
 • Wymiary: 16.5x23.5x1.5 cm

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>