Smok przez płot. Smocze opowieści

Witajcie w Smoczej Puszczy! Poznacie tu wielu niezwykłych, zabawnych mieszkańców, w tym małego smoka Gniewka, obdarzonego ogromnym talentem do wpadania w kłopoty. W leniwy słoneczny dzień członkowie Smoczej Policji wygrzewają się na polanie przy Płocie. Odpoczynek przerywają dźwięki trąb oraz...
24,79 * 39,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 24,07 zł

Opis

Witajcie w Smoczej Puszczy! Poznacie tu wielu niezwykłych, zabawnych mieszkańców, w tym małego smoka Gniewka, obdarzonego ogromnym talentem do wpadania w kłopoty.

W leniwy słoneczny dzień członkowie Smoczej Policji wygrzewają się na polanie przy Płocie. Odpoczynek przerywają dźwięki trąb oraz tętent koni, oznajmujące nadjeżdżających rycerzy. Gniewko, Gacek i Błotek podnoszą się z olbrzymią niechęcią, by wykonać swoje obowiązki - przegonić nadjeżdżających rycerzy, którzy niestrudzenie powracają do Smoczej Puszczy. Jednak tym razem Gniewko postanawia zabrać ze sobą jednego z rycerzy, i to wcale nie po to, by go zjeść. O nie! jak przystało na niesfornego smoka, ma on zupełnie inny plan, który wiąże się z rozpoczęciem nietypowej hodowli. Spowoduje to niemałe kłopoty i jeszcze trudniejsze relacje z sąsiadami z Miasta za Mure

"Smocze opowieści" to zwariowane, magiczne przygody niecodziennych sąsiadów zamieszkujących Smoczą Puszczę - smoków i rycerzy. Być może Płot okaże się zupełnie niepotrzebny? Powieść Marcina Mortki, autora bestsellerowej serii o przygodach wikinga Tappiego, jest idealna dla wszystkich miłośników wciągającej akcji, ciekawych bohaterów i szalonego humoru.

Autorem historyjki "Smok przez płot. Smocze opowieści" jest Marcin Mortka, Wojciech Stachyra.

"Smok przez płot. Smocze opowieści" należy do kategorii "Bajki, wiersze i opowiadania". Lektura tej książki to gwarancja udanej zabawy. Kolekcja krótkich form to mądry pomysł, aby dziecko w wieku od trzech do pięciu lat zachowało uwagę. Przenieś się wraz z dzieckiem do krainy fantazji, gdzie spotkacie sympatyczne postacie i przeżyjecie niezapomniane przygody.

Dzieci w wieku 4-5 lat rozwijają się w tym czasie wyjątkowo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych lektur.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Przyspiesza zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami pomaga kształcić w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest także nieocenionym sposobem doskonalenia zdolności mowy i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowy czas z maluchem, budujesz z nim więź.

Książka ma twardą oprawę, która zapewnia jej znacznie lepszą ochronę przed zagięciami, co sprawia, że znacznie większym wyzwaniem będzie ją zniszczyć.

Jeśli po lekturze książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź także pozostałe bajki z serii "Smocze opowieści".

Jest to nie za długa lektura - ma 144 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Smok przez płot. Smocze opowieści" wydało Wydawnictwo Zielona Sowa. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to wybierz również pozostałe pozycje od tego wydawcy.