Sól. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Dlaczego woda słona i słodka zamarzają w innych temperaturach? Co robi ryż w solniczce? Czym odsolić wodę morską? Jak sól pomaga w farbowaniu? Oto wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, pełna pomysłów na fascynujące zabawy, dzięki którym dzieci będą...
8,49 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 13,65 zł

Opis

Dlaczego woda słona i słodka zamarzają w innych temperaturach? Co robi ryż w solniczce? Czym odsolić wodę morską? Jak sól pomaga w farbowaniu?

Oto wspaniała książeczka dla starszaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, pełna pomysłów na fascynujące zabawy, dzięki którym dzieci będą samodzielnie dokonywać naukowych odkryć. Zamiast skomplikowanych wyjaśnień, autorzy proponują małym odkrywcom serię dziesięciu eksperymentów z solą i łatwo dostępnymi przedmiotami codziennego użytku. Przystępna forma, prosty, zrozumiały język i zabawne ilustracje rozbudzą w dzieciach ciekawość i miłość do nauki.

Podczas robienia eksperymentów z książki „Sól. Akademia mądrego dziecka. Przygody z nauką” dziecko:

  • nauczy się, czym są roztwory i jak zmieniają się nasycenie;
  • zrozumie, na czym polega krystalizacja, hodując kryształki soli;
  • odkryje, jak różne właściwości ma woda słodka i słona, bawiąc się pianą
  • a także nauczy się robić klej, wulkan solny, farbować tkaniny i czyścić monety

Wszystkie fascynujące eksperymenty dzieci powinny przeprowadzać pod opieką osoby dorosłej.

Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomogą w zapamiętaniu wiadomości, to ważny atut serii Przygody z nauką.

Za treścią tytułu "Sól. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" stoi Ccile Jugla, Jack Guichard, Laurent Simon, Katarzyna Grzyb.

W oryginale książka jest zatytułowana: La Science est dans le sel.

Wspieraj poznawanie świata przez przedszkolaka za pomocą fascynujących książeczek poruszających ciekawe zagadnienia. "Sól. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką" to wyśmienity upominek dla ciekawskiego brzdąca. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Maluchy w wieku 4-11 lat rozwijają się w tym czasie bardzo szybko. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Wspiera zdolność zrozumienia tekstu, co wpływa na rozwój intelektualny malucha.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z kolorowymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie jest również doskonałym sposobem kształcenia umiejętności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • Czytanie to wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica! Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

 

Opowieść wydano w twardej okładce. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu książka zdecydowanie dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie chciało poznać więcej perypetii bohaterów tej serii, nie czekaj - sprawdź też inne książki z serii "Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką".

Jest to bardzo krótka lektura - ma 32 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć problem z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

Publikacja Sól. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką została opublikowana przez Wydawnictwo Harperkids. Jeśli ta książeczka przyciągnie uwagę malucha, to zobacz również inne pozycje tego wydawcy.

Szczegóły - Sól. Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>