Sorter kształtów do nauki liczenia Playme

Sorter kształtów do nauki liczeniaSkłada się z 16 elementów.

35.15 zł

-41%

60.00 zł

Dodaj do schowka

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Zabawka już od najmłodszego wieku niemowlęcia niezauważalnie, bo przez zabawę, wprowadza dziecko w świat matematyki. Kształty znajdujące się w każdym kolorowym elemencie muszą trafić na odpowiedni słupek, który dla ułatwienia ma taki sam kształt. Przy okazji niemowlak poznaje cztery podstawowe kolory: żółty, czerwony, niebieski i zielony.

Elementy odpowiednio duże, które nie stanowią zagrożenia dla najmłodszych. Każdy poszczególny element jest zabawką samą w sobie, którą ciekawy maluch będzie z zainteresowaniem oglądał, co trzyma w rączce. W tym momencie przez zabawę dziecko ćwiczy motorykę dłoni i stara się, by odpowiedni element trafił na właściwy słupek. Uczy się wszechstronności przez połączenie jednocześnie kształtu i koloru.

Zabawka angażuje u dziecka zmysł wzroku oraz dotyku. Każdy kolorowy element w kształcie kółka, kwadratu, trójkąta czy wielokąta jest zabawką samą w sobie. Można uczyć dziecko kreatywności i bez użycia drewnianego stojaczka układać proste własne kombinacje na płaszczyźnie, czy też budując wysoką wieżę ze wszystkich elementów lub cztery mini-wieże w różnych kolorach.

Sorter najpierw służy do poznawania kształtów, następnie jest pomocą w nauce kolorów, a później pierwszym liczydełkiem w zakresie od 1 do 16. Rośnie wraz z dzieckiem, bo drugoklasista może stawiać swoje „pierwsze kroki” w zrozumieniu tabliczki mnożenia, ćwicząc na zabawce, która kojarzy mu się z pierwszymi bezpiecznymi latami życia.
To co najprostsze – dzieci cieszy najbardziej.

Producent Playme przygotował ten sorter dla dziecka wieku powyżej 3 lat, zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki.