Specjalne potrzeby edukacyjne Pomoce do Złapmy Lwa

  • 5903228142437
  • 3 dni
Przeznaczenie: Wspomaganie rozwoju dzieci z ryzykiem dysleksji lub dyskalkulii oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD i problemami emocjonalnymi, dla dzieci w wieku od 6 lat To doskonała pomoc terapeutyczna dla osób pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także...

390.00 zł

Dodaj do schowka

Opis

Przeznaczenie: Wspomaganie rozwoju dzieci z ryzykiem dysleksji lub dyskalkulii oraz zaburzeniami ze spektrum autyzmu, ADHD i problemami emocjonalnymi, dla dzieci w wieku od 6 lat
To doskonała pomoc terapeutyczna dla osób pracujących z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, a także problemami emocjonalnymi czy koncentracją uwagi.
odpowiednio skonstruowane scenariusze zabaw pomagają dzieciom nadpobudliwym psychoruchowo w rozładowaniu skumulowanej energii i napięć oraz w osiągnięciu m.in. odpowiednich kompetencji niezbędnych do funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Dzieciom z ryzykiem dysleksji i dyskalkulii umożliwiają skoncentrowanie się na zadaniu i przewidywanie konsekwencji własnych działań.
Dołączone do gry kartonowe elementy: 6 większych kół z "emotikonami" symbolizującymi m.in. szczęście, smutek czy złość i 24 mniejsze koła z symbolami twarzy reprezentującymi warianty tych uczuć służą młodszym uczniom do poznawania i wyrażania emocji. Mogą być też pomocne w pracy z dziećmi z problemami w sferze emocji i mówieniu o nich.
Zestaw zawiera:
- 30 kartonowych znaków do wykorzystania z planszą dywanową: 24 mniejsze koła i 6 większych kół z "emotikonami" symbolizującymi główne kategorie uzewnętrznianych emocji (szczęście, radość, smutek, strach, złość, inne);
- poradnik metodyczny z 12 scenariuszami zajęć.
Gra planszowa Złapmy lwa! jest rewelacyjna. Bardzo dobrze i ładnie wykonana. Chce się ją mieć i w nią grać. Dla dzieci jest atrakcyjna i ze względu na duże elementy bezpieczna. Klasyczna wersja nadaje się dla dzieci z zaburzeniami rozwoju w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (z zespołem Aspergera lub wysokofunkcjonujących autystów). Są w niej jasne reguły i pewna schematyczność, co sprawia, że świetnie nadaje się do grania z dziećmi z tego rodzaju zaburzeniami.
Michalina Bondarczuk, psycholog, specjalistka ds. pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, współzałożycielka punktu przedszkolnego dla dzieci z zaburzeniami rozwoju "Niebieski Krokodyl"

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Specjalne potrzeby edukacyjne Pomoce do Złapmy Lwa

  • Producent Ei System
  • Rok wydania: 2019
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5903228142437
  • Język: polski
  • Podtytuł: Japońskie szachy dla najmłodszych
  • EAN: 5903228142437