Spokój. Elementarz Ważnych Słów

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno...
13,64 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 13,70 zł

Opis

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Spokój dziecko dowie się o sile i wielkim potencjale drzemiącym w spokoju!

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu – bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.

Autorem tytułu "Spokój. Elementarz Ważnych Słów" jest Helen Mortimer, Cristina Trapanese.

Tytuł oryginalny prezentowanej książki: Big Words for Little People. Calmness.

Wspieraj poznawanie świata przez przedszkolaka za pomocą fascynujących książeczek poruszających ciekawe tematy. "Spokój. Elementarz Ważnych Słów" to świetny podarunek dla ciekawskiego malucha. Książeczka inspiruje do zadawania pytań, poszukiwania odpowiedzi i zgłębiania tajemnic świata.

Pragnąc wspierać prawidłowy rozwój maluchów w wieku od 3 do 7 lat, warto czytać z nimi odpowiednie książki.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i przyspiesza rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny dziecka. Wzmacnia jego zdolność łączenia faktów i znajdowania rozwiązań problemów.
  • Dzięki lekturze rozbudza się u nich ciekawość świata. Ta książka z całą pewnością pobudzi go do zadawania orgomnej ilości pytań.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomogą szerzej poznać historię i ją zrozumieć. Mogą być również świetnym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności u dzieci.
  • Poza tym lektura książeczek wspomaga dzieci w nauce mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz trenuje aparat mowy i poszerza słownictwo.
  • Czytanie to wspaniała zabawa dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając maluchowi czas, budujesz z nim relację.

 

Opowieść ma twardą oprawę, która zapewnia jej dużo lepszą ochronę przed zagięciami, dzięki czemu znacznie większym wyzwaniem jest ją zniszczyć.

Jeśli po przeczytaniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie zastanawiaj się i zamów również inne bajki z cyklu "Elementarz Ważnych Słów".

Jest to krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długie godziny.

"Spokój. Elementarz Ważnych Słów" udostępniło Wydawnictwo Słowne Młode. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to zobacz także inne tytuły od tego wydawcy.

Szczegóły - Spokój. Elementarz Ważnych Słów

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>