Spotkania dzieci Bożych. Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego

Podręcznik nr AZ-03-01/10-KI-2/15 do nauczania religii dzieci pięcioletnich zgodny z programem nauczania numer AZ-0-01/10.o Podręcznik zawiera 53 tematy.o Proponuje wiele atrakcyjnych dla dziecka zadań: proste łamigłówki, labirynty, pracę z naklejkamii wycinankami, obrazki do pokolorowania oraz...
12,55 * 17,50 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 12,99 zł

Opis

Podręcznik nr AZ-03-01/10-KI-2/15 do nauczania religii dzieci pięcioletnich zgodny z programem nauczania numer AZ-0-01/10.

Podręcznik zawiera 53 tematy. Proponuje wiele atrakcyjnych dla dziecka zadań: proste łamigłówki, labirynty, pracę z naklejkami i wycinankami, obrazki do pokolorowania oraz piosenki z gestami. Ciekawą propozycją są także umieszczone w każdej katechezie rymowanki, które podsumowują poznane treści.

Barwne, radosne ilustracje i związane z nimi zadania ułatwią dziecku: otwieranie się na Boga i budowanie z Nim właściwej relacji, zwracanie się do Niego w modlitwie, podejmowanie dialogu z innymi, poznawanie zwyczajów chrześcijańskich związanych z obchodami roku liturgicznego, przyswajanie pierwszych pojęć religijnych.

W podręczniku umieszczony jest Dyplom ukończenia katechezy w grupie wiekowej pięciolatków.  

FAQ

Sekcja pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Spotkania dzieci Bożych. Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego"?
Za treścią książki stoją Dariusz Kurpiński, Jerzy Snopek.
Są autorami niewielu podręczników szkolnych, jednak te treści są bardzo wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wysokie kompetencje w dziedzinie, na temat której piszą. Ciekawostka: niektórzy autorzy tworzą tylko niewiele podręczników edukacyjnych, skupiając się na poznawaniu dziedziny nauczania. Wynikać to może z czerpanej radości z pisania. Nie u każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało tę książkę?
Pozycja Spotkania dzieci Bożych. Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego została przygotowana przez Wydawnictwo Jedność.


Jaki numer dopuszczenia MEN ma ten podręcznik szkolny?
Numer dopuszczenia MEN opisywanego podręcznika to AZ-03-01/10-KI-2/15. Poznaczenie nr MEN oznacza, że podręcznik został dopuszczony do używania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jako ciekowostkę zaznaczamy, że termin podręcznik powinien dotyczyć wyłącznie książki szkolnej posiadającej właśnie numer dopuszczenia MEN.

Czy podręcznik jest zgodny z aktualnym programem nauczania?
Podręcznik jest zgodny z obowiązującymi na dzień wydania numeru wytycznymi programu nauki. Przed uzyskaniem numeru dopuszczenia podręczniki są sprawdzane przez pracowników Ministerstwa Edukacji Narodowej w kwestii zgodności z zakresem nauczania, jak również z kryteriami jakościowymi.


Jak się upewnić, czy to ten podręcznik muszę kupić?
3 kroki do sprawdzenia poprawności zamawianych książek szkolnych:
1. Zdobądź wykaz podręczników w szkole.
2. Zwróć uwagę na zgodność tytułu, nr MEN, autorów, nazwę wydawnictwa.
3. Sprawdź, czy wymienione szczegóły znajdują się w opisie oglądanego produktu.


Ile stron ma ta pozycja?
Książka ma 120 stron.
Jest wypełniona edukacyjną treścią opatrzoną graficznie. Zawarto w niej liczne i starannie dobrane informacje, które rozwijają wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Spotkania dzieci Bożych. Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego"?
Tytuł ten należy do serii edukacyjnej KOCHAMY DOBREGO BOGA.
Wraz z innymi częściami cyklu, ta książka ma za zadanie dostarczyć kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą uczniom rozwijać wiedzę i umiejętności w sposób systematyczny i zorganizowany.


Do której klasy i na jakim poziomie nauki jest potrzebny ten podręcznik?
Książka została wydana dla uczniów klas P 5. Jeśli nie sugerujesz się listą podręczników od nauczyciela, pamiętaj, by dobrać podręcznik dopasowany do poziomu edukacji, na którym znajduje się uczeń.

Do którego przedmiotu jest przeznaczona ta książka?
Podręcznik został opracowany z myślą o konkretnej dziedzinie nauki, jaką jest religia.


Co, oprócz podręczników, warto kupić na kolejny rok szkolny?
Pamiętaj o zeszytach! Na stronach www szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań a propos wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się często: przybory do pisania, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które mu się podobają, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie wyposażenie do szkoły polecamy w Bee.pl. Mamy tak duży wybór, że na pewno znajdziesz coś interesującego.


Czy mogę wymienić lub zwrócić kupiony podręcznik?
Nie wymieniamy produktów, ale pamiętaj o tym, że przy zakupie online możesz zwrócić, i w zamian kupić ten właściwy. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak można zwracać produkty? Komplet informacji znajdziesz tutaj.


Szczegóły - Spotkania dzieci Bożych. Podręcznik do religii dla dziecka pięcioletniego

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>