Sun & Food Liofilizowane kultury starterowe do kefiru 5 g Bio

Ze względu na nieco inny skład i pozytywny wpływ na przemianę materii jest szczególnie polecany jako wspomaganie procesu oczyszczania organizmu. Podobnie jak pozostałe produkty pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego.
25,00
Cena za kg : 5000zł

Produkt niedostępny

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 25,00 zł

Opis

Sun & Food Kefir to produkt w saszetkach do samodzielnego sporządzania kefiru domowego. Nie zawiera cukru, glutenu ani GMO.

Kefir marki Sun & Food to źródło cennych bakterii mających pozytywny wpływ na florę bakteryjną. Można przyrządzać z niego domowy kefir i spożywać jako napój lub jako dodatek do potraw. Nadaje się również do domowej produkcji sera i serwatki, która posłuży także do celów kosmetycznych. Z powodzeniem można go użyć również do pielęgnacji ciała, kąpieli czy przyrządzania maseczek.

Właściwości domowego kefiru
Domowy kefir przyrządzany z saszetek stanowi doskonałą alternatywę dla gotowych kefirów zawierających często dodatki chemiczne. Obecny w nim kwas mlekowy i żywe kultury bakterii korzystnie wpływają na nasz organizm. Polecany jest do codziennego spożycia, a szczególnie po kuracji antybiotykami, kiedy flora bakteryjna przewodu pokarmowego jest wyjałowiona. Domowy kefir to również źródło cennych witamin z grupy B oraz witamin A i K, a także organicznego wapnia.

Sposób przygotowania
Do sporządzenia domowego kefiru można używać mleka krowiego, koziego i roślinnego.

1. Podgrzać 1 litr świeżego mleka do temperatury 80°C. Mleko uprzednio pasteryzowane podgrzewać tylko do temperatury 42°C.
2. Przelać do innego naczynia, do którego mamy przykrywkę. W przypadku używania świeżego mleka schłodzić je do temperatury 42°C.
3. Otworzyć saszetkę, wsypać zawartość do mleka, dobrze wymieszać i szczelnie przykryć.
4. Zostawić do fermentacji na około 12 godzin w celu skwaszenia i uzyskania odpowiedniej gęstej konsystencji. Czasami pierwsze namnażanie trwa dłużej, nawet do 24 godzin. Można je przyspieszyć, stawiając naczynie w ciepłym miejscu.
5. Gotowy skwaszony kefir przechowujemy w lodówce. Tak przygotowany, nadaje się do bezpośredniego spożycia, ale również do ponownego namnażania, które zaleca się przeprowadzić po około 3-7 dni. Do kolejnego namnożenia dodać 4 łyżki uprzednio wytworzonego produktu na litr mleka i postępować jak poprzednio.

Namnażanie możemy powtarzać wielokrotnie, również ilościowo, aż do chwili kiedy produkt straci swoje właściwości: konsystencję i zapach. Oznacza to, że należy zaszczepić nową kulturę bakterii.

Namnożony produkt może być przechowywany w lodówce do 7 dni, w saszetce wg terminu przydatności do użycia (saszetkę należy również przechowywać w lodówce).

Ze względu na nieco inny skład i pozytywny wpływ na przemianę materii jest szczególnie polecany jako wspomaganie procesu oczyszczania organizmu. Podobnie jak pozostałe produkty pozytywnie wpływa na florę bakteryjną przewodu pokarmowego.

Na zmianę z jogurtem L+ działa korzystnie przy zaparciach.

Wytwarzane przez bakterie substancje działają oczyszczająco na organizm, powodują neutralizację wielu toksyn.

Zawiera kultury bakterii:

  • Lactococcus lactis subsp.
  • Lactobacillus subsp.
  • Leuconostos subsp.
  • Streptococcus thermophilus
  • Typowe drożdże i mikroflora kefirowa

Polecany:

  • jako wspomaganie kuracji oczyszczających organizm.
  • w problemach z przemianą materii.
  • dla osób uprawiających sport ( na zmianę z jogurtem L+).

Zalety domowego kefiru: Kwas mlekowy i żywe kultury bakterii przywracają prawidłową florę bakteryjną przewodu pokarmowego oraz jego pH (kwasowość).

Zawiera dużą ilość witamin m.in. A, B2, B12, K2. Witamina B₂ to typowa witamina młodości. Witamina B12, bierze udział w tworzeniu czerwonych krwinek i wzmacnia układ nerwowy. Składniki mineralne to m.in. duża ilość wapnia organicznego. Wapń bierze udział w ponad 300 reakcjach zachodzących w naszym organiźmie a jego niedobór jest w Polsce bardzo często spotykany. Ponieważ bakterie rozkładają laktozę, produkt może być spożywany przez osoby z nietolerancją laktozy.

Ma duże zastosowanie w kosmetyce – można stosować także zewnętrznie np. przy rozstępach skórnych.

Z naszego kefiru można też robić serWówczas zarówno ser jak i serwatka nadają się do spożycia oraz celów kosmetycznych.

Terapia jogurtowa - jak zacząć?

  • Terapię jogurtową rozpoczynamy od jogurtu L+.
  • Po 14 dniach dołączamy kefir.
  • Rano w dalszym ciągu pijemy jogurt L+ a w południe i wieczorem kefir.
  • Zawarty w kefirze CO2 powoduje lepsze przesuwanie pokarmu w jelitach, szczególnie w jelicie grubym. Zawiera ON również bardzo dużą ilość kwasu mlekowego.
  • Pijemy więc rano jogurt L+, a w południe i wieczorem kefir, łącznie nawet 1 litr dziennie.
  • W krajach wschodu kefir nazywany jest "płynem rozkoszy", ponieważ uważa się, że daje dużo energii.
  • Nadaje się dla osób wykonujących duży wysiłek fizyczny.

Szczegóły - Sun & Food Liofilizowane kultury starterowe do kefiru 5 g Bio

  • Producent: Sun & Food
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: AMIGO004
  • EAN: 5905279349032
  • Wymiary: 10 x 8 x 1 cm

Składniki - Sun & Food Liofilizowane kultury starterowe do kefiru 5 g Bio

Lactococcus lactis*, Leuconostoc*, Streptococcus thermophilus*, Lactobacillus subsp. kefyr*, drożdze kefirowe*, grzybek kefirowy* (*certyfikowany składnik ekologiczny)

Wartości odżywcze

W 100 g:

  • Wartość energetyczna - 1530 kJ / 366 kcal
  • Tłuszcz - 0 g
  • w tym kwasy tłuszczowe nasycone - 0 g
  • Węglowodany - 90 g
  • w tym cukry - 90 g
  • Białko - 0 g
  • Sól - 0 g

Sposób przygotowania i przechowywania

Najlepiej używać mleka pełnotłustego krowiego lub koziego.

1. Podgrzać 1 litr mleka do temp 80 st. C, aby zabić obce bakterie (na powierzchni mleka pojawia się pierwszy kożuszek). W przypadku używania mleka pasteryzowanego to należy podgrzać je do temp. 42 st. C
2. Przelać mleko do naczynia (np. szklanego słoika) i studzić do temp. 42 st. C. Ważne: Naczynie musi mieć szczelną pokrywkę!
3. Otworzyć saszetkę z bakteriami, wsypać je do mleka, mieszać i szczelnie zamknąć naczynie.
4. Zostawić do fermentacji nawet do 12 godzin w temp. około 42 st. C aż do uzyskania właściwej gęstej konsystencji. W tym celu można wstawić słoik do garnka z bardzo ciepłą wodą poniżej poziomu zakretki lub nagrzanego wcześniej piekarnika, albo zawinąć w koc. Unikać wstrząsania naczyniem!
5. Po skawaszeniu zdjąć pokrywkę i przechowywać w lodówce. Tak przygotowany produkt nadaje się do spożycia, ale również stanowi źródło bakterii do następnego namnażania.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym, zacienionym miejscu. Produkt po przygotowaniu może być przechowywany w lodówce do 7 dni.

Dane producenta/dystrybutora

Bio Planet S.A., Fabryczna 9B, 05-084 Leszno k. Warszawy

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również