Świat do przeczytania 1. Część 1. Język polski. Podręcznik Outlet

Podręcznik Świat do przeczytania łączy tradycyjny chronologiczny układ prezentowania zjawisk literackich i artystycznych z nowatorskimi rozwiązaniami dostosowanymi do nowej podstawy programowej. Jedną z istotnych nowości podręcznika jest położenie szczególnego nacisku na sztukę interpretacji....
21,26 * 38,90 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 20,48 zł

Opis

Podręcznik Świat do przeczytania łączy tradycyjny chronologiczny układ prezentowania zjawisk literackich i artystycznych z nowatorskimi rozwiązaniami dostosowanymi do nowej podstawy programowej.

Jedną z istotnych nowości podręcznika jest położenie szczególnego nacisku na sztukę interpretacji. Kształceniu tej umiejętności służą bogate i różnorodne zadania towarzyszące tekstom literackim i popularnonaukowym oraz dziełom sztuki. Proponowane przez autorów ćwiczenia zachęcają do uważnej i wnikliwej lektury dzieła, do stawiania mu pytań i poszukiwania na nie odpowiedzi. Inspirują do podejmowania twórczego dialogu z tradycją, do dostrzegania w niej elementów wciąż żywych, ułatwiających głębsze rozumienie współczesnej rzeczywistości.

Nowym i ciekawym pomysłem metodycznym zgodnym z nową podstawą programową jest moduł ,,To już znasz". Otwiera ON każdy kolejny rozdział podręcznika. Znajdują się w nim ćwiczenia odwołujące się do wiedzy zdobytej przez ucznia na wcześniejszych etapach edukacji. Zadania powtórzeniowe są skonstruowane w taki sposób, by wskazać, jak można wykorzystać posiadaną już wiedzę do interpretacji nowo poznawanych zjawisk literackich i artystycznych.

Autorzy podręcznika proponują zintegrowane nauczanie literatury i języka. Zagadnienia z gramatyki języka polskiego, z zakresu poprawności językowej czy historii języka poznaje uczeń najczęściej w kontekście dzieł literackich.
Za szczególnie ważne autorzy uznają rozwijanie różnorodnych sprawności językowych ucznia oraz pogłębianie jego świadomości językowej, dlatego minimalizują rolę tradycyjnego wykładu na rzecz ćwiczeń. Metoda ta sprzyja kształtowaniu dojrzałych i kompetentnych użytkowników polszczyzny.

W skład serii ,,Świat do przeczytania" wchodzą również materiały metodyczne dla nauczycieli: program nauczania oraz broszury metodyczne zawierające m.in. scenariusze lekcji.

FAQ

Sekcja najczęstszych pytań i odpowiedzi

Kto jest autorem "Świat do przeczytania 1. Część 1. Język polski. Podręcznik"?
Krzysztof Biedrzycki, Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak są autorami tego tytułu.
Są autorami zaledwie kilku podręczników, jednak są one wartościowe. Zdarza się, że autorzy podręczników szkolnych mają wyższe stopnie naukowe w dyscyplinie, na temat której piszą. Niektórzy autorzy tworzą tylko do 2 podręczników edukacyjnych, skupiając się bardziej na zgłębianiu dziedziny nauki. Wynikać to może z ich zaangażowania w proces pisania. Nie dla każdego zdarza się, że łączenie doświadczenia i wiedzy, z ich przekazywaniem idą w parze.

Jakie wydawnictwo opracowało ten podręcznik?
"Świat do przeczytania 1. Część 1. Język polski. Podręcznik" wydało Wydawnictwo Stentor.


Jak upewnić się, czy to właśnie ten podręcznik muszę kupić?
Zweryfikuj dokładnie wykaz książek w Twojej szkole w aktualnym roku szkolnym. Zwróć szczególną uwagę na tytuł, autora bądź autorów oraz wydawnictwo. Pamiętaj, że każda jednostka nauczania może mieć inne wymagania dotyczące podręczników. Dlatego warto jest uzyskać informacje bezpośrednio od wychowawców bądź z listy podręczników szkolnych przesłanych przez szkołę.


Z ilu stron składa się ten podręcznik?
240 to długość podręcznika Świat do przeczytania 1. Część 1. Język polski. Podręcznik.
Jest wypełniony edukacyjną treścią opatrzoną obrazkami i ilustracjami. Zawarto w nim znaczące i starannie dobrane informacje, które dostarczają wymaganą wiedzę z danego przedmiotu.


Do jakiej serii publikacji edukacyjnych należy "Świat do przeczytania 1. Część 1. Język polski. Podręcznik"?
Tytuł jest częścią popularnej serii "ŚWIAT DO PRZECZYTANIA".
Wraz z innymi składowymi cyklu, ta książka ma na celu dostarczenie kompleksowych materiałów dydaktycznych, które pomogą ich uważnym studentom rozwijać wiedzę jak również umiejętności systematycznie i w sposób zorganizowany.


Która to jest część książki?
To wydanie stanowi 1 część.


Co, obok podręczników, należy kupić na nowy rok szkolny?
Nie zapomnij o odpowiednich zeszytach! Plus na stronach internetowych szkół zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące szczególnych zapotrzebowań odnośnie wyprawki dla poszczególnych klas. Na listach zazwyczaj znajdują się: długopisy, ołówki, kredki, artykuły plastyczne i kreatywne. Pamiętaj, że uczniowi używającemu przedmiotów, które cieszą jego oko, np. piórnik z ulubionym bohaterem lub plecak w ulubionym kolorze, będzie w szkole trochę weselej. Sprawdź, jakie komplety szkolne polecamy w Bee.pl. Mamy tak szeroki wybór, że z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz coś interesującego.


Jeśli pomylę się podczas kupowania to czy mogę wymienić lub zwrócić podręcznik?
Zawsze możesz zwrócić nietrafiony podręcznik i zamówić ten, którego potrzebujesz. Więcej o tym, w jaki sposób można dokonac zwrotu produktu, dowiesz się na tej stronie.


Szczegóły - Świat do przeczytania 1. Część 1. Język polski. Podręcznik

  • Autorzy: Ewa Jaskółowa, Ewa Nowak, Krzysztof Biedrzycki
  • Wydawnictwo Stentor
  • Seria Świat Do Przeczytania
  • Oprawa: Miękka
  • Ilość stron: 240
  • Format: 20x26 cm
  • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
  • Model: 978836346247533
  • Język: polski
  • ISBN: 9788363462475

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>