Świat małego Franka. Skąd się wziałem?

Świat małego Franka – o którym w znakomity sposób opowiadają nasze książki z serii „Wychowanie przez czytanie” – jest tak naprawdę światem każdego dziecka. Problemy, które zdarzają się Frankowi są uniwersalne – podobnie jak sposoby ich pokonywania. Dla najmłodszych te książki są wspaniałą rozrywką,...
5,53 * 6,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 4,88 zł

Opis

Świat małego Franka – o którym w znakomity sposób opowiadają nasze książki z serii „Wychowanie przez czytanie” – jest tak naprawdę światem każdego dziecka.

Problemy, które zdarzają się Frankowi są uniwersalne – podobnie jak sposoby ich pokonywania. Dla najmłodszych te książki są wspaniałą rozrywką, bo traktują o czymś, co dziecko zna i rozumie albo czego jest ciekawe. Rodzicom niejednokrotnie służą radą, jak postępować w trudnych sytuacjach albo jak wyjaśniać nurtujące dziecko zagadnienia. Czytane wspólnie dostarczą wielu uśmiechów i wzruszeń i sprawią, że „wychowanie przez czytanie” przyniesie najpełniejsze owoce.

Agata Giełczyńska-Jonik jest autorem książki "Świat małego Franka. Skąd się wziałem?".

Dzieci bywają bardzo ciekawe otaczającej je rzeczywistości. Poszerzaj wiedzę malucha czytając mu książki z grupy "Poznawanie świata", np. prezentowany tytuł "Świat małego Franka. Skąd się wziałem?", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Czytanie książeczek ma liczne zalety i wspomaga rozwój dzieci na wielu płaszczyznach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Ilustracje uzupełniające treść pomagają poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Ponadto lektura książeczek wspomaga przedszkolaków w kształceniu mówienia oraz opowiadania historii. Powtarzanie fraz ćwiczy aparat mowy i rozwija zakres słownictwa dzieci.
  • To doskonała zabawa dla dziecka i opiekuna. Spędzając wartościowo czas z maluchem, budujesz z nim relację.

Historyjka ma miękką oprawę, co sprawia, że bardzo wygodnie się ją czyta np. gdy dziecko czeka, aż mama skończy załatwiać sprawunki.

Jeśli po ukończeniu książki, dziecko będzie miało ochotę na ciąg dalszy perypetii bohaterów tego cyklu, nie wahaj się - kup dla niego również pozostałe książki z serii "Wychowanie przez czytanie".

Jest to bardzo krótka produkcja - ma 12 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują niedługie, ilustrowane publikacje. Mogą czytać przez parę minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich tempo czytania może być różne. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać lekutrę przez długi czas.

Publikacja "Świat małego Franka. Skąd się wziałem?" została opublikowana przez Wydawnictwo Aksjomat. Jeśli ta książeczka wciągnie małego człowieka, to zobacz też inne tytuły od tego wydawcy.

Ten tytuł to doskonały przykład, że nie musisz wydawać dużych kwot, by zapewnić dziecku dostęp do wartościowej rozrywki, takiej jak książki lub kolorowanki.