Świat małej Julki. Skąd się wzięłam? Wychowanie przez czytanie

Opowieści z serii "Wychowanie przez czytanie" przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz ich rodziców, którzy poszukują wskazówek dotyczących wychowania swoich maluszków. Podane tu recepty na sprostanie wielu problemom mogą okazać się bardzo przydatne. Tematy czytanek dostarcza samo życie mamy...
5,09 * 6,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 4,88 zł

Opis

Opowieści z serii "Wychowanie przez czytanie" przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-4 lat oraz ich rodziców, którzy poszukują wskazówek dotyczących wychowania swoich maluszków. Podane tu recepty na sprostanie wielu problemom mogą okazać się bardzo przydatne. Tematy czytanek dostarcza samo życie mamy więc kłopot pieluszkowy, lęk przed pójściem do przedszkola, oczekiwanie na rodzeństwo i zazdrość o brata lub siostrę, dziecięcy egoizm i problemy z jedzeniem. Lekko i trafnie o ważnych rzeczach - tak właśnie powinno wyglądać wychowanie przez czytanie.

Książeczka "Świat małej Julki. Skąd się wzięłam? Wychowanie przez czytanie" jest pracą zbiorową, więc nad stworzeniem treści pracowało kilka osób.

Dzieci są bardzo ciekawe otaczającego je świata. Poszerzaj wiedzę przedszkolaka wręczając mu publikacje z kategorii "Poznawanie świata", np. opisywany tu tytuł "Świat małej Julki. Skąd się wzięłam? Wychowanie przez czytanie", to brama do nieograniczonych możliwości odkrywania i eksplorowania otaczającego nas świata. Patrz, jak maluch coraz szerzej otwiera oczy ze zdumienia.

Publikacje dla dzieci w wieku 1-4 lat są niezwykle przydatnym narzędziem wspierającym intensywny rozwój malucha w tym okresie.

Czytanie książeczek ma same zalety i wspomaga rozwój dzieci w różnych aspektach:

  • Kontakt z książką działa korzystnie na rozwój intelektualny malucha. Rozwija logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
  • Rozbudza w nich ciekawość świata.
  • Kontakt dzieci z barwnymi obrazkami kształci w nich wrażliwość na sztukę i wspomaga rozwój kreatywności dziecka.
  • Czytanie z maluchem stwarza mu doskonałą okazję do ćwiczenia i ćwiczenia zdolności mówienia. Rozmawianie z rodzicem na temat fabuły pozytywnie wpływa na rozwój.
  • To wspaniała rozrywka dla dziecka i rodzica. Spędzając wartościowo czas ze szkrabem, budujesz z nim więź.

Książka jest w miękkiej okładce. Poręczne wydanie sprawia, że wychodząc z domu na wycieczkę, łatwo ją spakować do pleczaczka dziecka.

Jeśli po przeczytaniu do końca książeczki, dziecko będzie chciało poznać ciąg dalszy przygód bohaterów tej serii, nie czekaj i sprawdź także następne książki z serii "Wychowanie przez czytanie".

Jest to stosunkowo krótka książka - jej długość to 12 stron. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długi czas.

"Świat małej Julki. Skąd się wzięłam? Wychowanie przez czytanie" wydało Wydawnictwo Aksjomat. Jeśli ta książeczka zainteresuje szkraba, to sprawdź także inne publikacje tego wydawcy.

Dysponujesz skromnym budżetem? Ta książeczka to niedrogi wybór.