Świętowanie. Elementarz Ważnych Słów

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat. Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno...
19,99 * 23,00 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 8,05 zł

Opis

Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.

Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli – zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.

Z tomu Świętowanie dziecko dowie się, dlaczego warto świętować ważne okazje i jaka wartość płynie z dzielenia dobrych – ale i tych trudniejszych – chwil z bliskimi. To książka o wdzięczności, o wspierających słowach i byciu z innymi.

Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak pracować z książką. Jakie ważne okazje macie w kalendarzu w najbliższym czasie? Czy na co dzień są jakieś inne okazje do świętowania? Czy warto cieszyć się drobnymi rzeczami?

Autorem historyjki "Świętowanie. Elementarz Ważnych Słów" jest Helen Mortimer, Cristina Trapanese.

Oryginalny tytuł prezentowanej pozycji: Big Words for Little People. Celebrate.

Znasz malucha, który zadaje masę pytań? Zaspokój jego ciekawość, wręczając mu książki wyjaśniające otaczającą rzeczywistość. Wiele odpowiedzi na pewno odszuka z Twoją pomocą. Każda strona jest pełna wiedzy, która rozbudzi ciekawość i rozwinie intelektualne horyzonty dziecka.

Dzieci w wieku 3-7 lat rozwijają się w tym czasie bardzo intensywnie. Zachodzące procesy można wspierać m.in. za pomocą wartościowych książek.

Czytanie książeczek ma mnogie zalety i wspiera rozwój dzieci na różnych płaszczyznach:

  • Kontakt z książkami ma pozytywny wpływ na rozwój intelektualny dziecka. Rozwija umiejętność rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.
  • Pobudza w nich ciekawość świata.
  • Obrazy uzupełniające treść pomagają lepiej poznać historię i lepiej ją zrozumieć. Są również doskonałym narzędziem wspomagania rozwoju kreatywności dzieci.
  • Czytanie jest także cudownym sposobem doskonalenia zdolności mówienia i umiejętności opowiadania.
  • To doskonała rozrywka dla dziecka i dorosłego. Przeznaczając szkrabowi czas, budujesz z nim relację.

 

Publikację wydano w twardej oprawie. Dzięki dobremu jakościowo wykonaniu lektura dłużej zachowa estetyczny wygląd i będzie odporna na zniszczenia.

Jeśli po ukończeniu książki, Twoje dziecko będzie chciało poznać więcej losów bohaterów tej serii, nie czekaj i zamów dla niego również następne książki z cyklu "Elementarz Ważnych Słów".

Jest to dość krótka lektura - ma 32 str. Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj preferują krótsze, ilustrowane książeczki. Mogą czytać przez kilka minut na raz, z przerwami na rozmowę o ilustracjach lub zadawanie pytań. Każde dziecko jest inne i ich szybkość czytania jest różna. Niektóre dzieci mogą mieć trudności z dłuższym skupieniem uwagi, podczas gdy inne mogą pochłaniać książkę przez długie godziny.

Pozycja Świętowanie. Elementarz Ważnych Słów została wydana przez Wydawnictwo Słowne Młode. Jeśli ta książeczka spodoba się maluchowi, to sprawdź też inne pozycje tego wydawcy.

Szczegóły - Świętowanie. Elementarz Ważnych Słów

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>