Świnia Malwina

Poznajcie sprytną, mądrą i uroczą świnię Malwinę! Zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że wiosna przyniesie tyle przygód. Wszystko za sprawą tajemniczej postaci, która pewnego dnia pojawia się wśród nich. Świnia Malwina wprawdzie nie umie znajdować jedzenia, ale za to potrafi robić...
35,10 * 44,99 zł
*cena detaliczna

Dodaj do schowka

najniższa cena z 30 dni: 32,75 zł

Opis

Poznajcie sprytną, mądrą i uroczą świnię Malwinę!

Zwierzęta z Lasu Kabackiego nie spodziewają się, że wiosna przyniesie tyle przygód. Wszystko za sprawą tajemniczej postaci, która pewnego dnia pojawia się wśród nich. Świnia Malwina wprawdzie nie umie znajdować jedzenia, ale za to potrafi robić zaskakujące rzeczy! Niestety, grozi jej wielkie niebezpieczeństwo. Zwierzaki na czele z dzikiem Dzikusem ruszają z pomocą nowej przyjaciółce. Czeka je wyprawa przez całą Warszawę – pełna niespodzianek, odkryć i wyzwań.

Trzymajcie za nich kciuki!

Filozof i znawca stoicyzmu Krzysztof Łapiński, autor uwielbianego przez dzieci i rodziców „Dzika Dzikusa”, w historii z życia leśnych zwierząt znów porusza ważne i aktualne tematy: skomplikowanych relacji ludzi i zwierząt oraz współodpowiedzialności za losy innych. Autorką baśniowych ilustracji jest Marta Kurczewska.

Książkę polecają: Fundacja Viva! Magazyn Vege, Czas Dzieci, Obibooki.pl

„Świnia Malwina” to nowa opowieść w której występują bohaterowie znani dzieciom książki „Dzik Dzikus”, nominowanej w 2021 roku do nagrody Literacja Podróż Hestii. Obie książki można czytać oddzielnie lub jako podserię w serii Zwierzaki.

 


Opinie o książce

Czy ratując jedną świnkę, można uratować cały świat? Trochę tak, a już na pewno można przywrócić wiarę w przyjaźń, solidarność i potęgę wzajemnej pomocy.

Katarzyna Kasia, filozofka, publicystka, wykładowczyni na warszawskiej ASP

Wiem już, co zrobić, żeby udała się Wielka Akcja Ratowania Wszystkich Świń. Ludzie muszą po prostu przeczytać tę książkę!

Dariusz Gzyra, filozof, działacz społeczny, autor książki „Dziękuję za świńskie oczy. Jak krzywdzimy zwierzęta”

Ta przepiękna opowieść przypomina, że każda żywa istota – człowiek czy zwierzę – zasługuje na bezpieczne i wolne życie. To książka ucząca szacunku oraz empatii, ale także terapeutycznie oswajająca poczucie bycia innym. Jej łagodna forma sprawia, że będzie idealna zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników.

Maja Ostaszewska, aktorka, aktywistka

Zwierzęta z Lasu Kabackiego po raz kolejny przypominają, jak ważna jest tolerancja, otwartość i wzajemna życzliwość. A ich nowa towarzyszka uczy pozytywnego myślenia! Wzruszająca opowieść o międzygatunkowej przyjaźni dostarczy okazji do rozmów z dziećmi o problemach współczesnego świata.

Emka Kowalska, Obibboki.pl


O serii

„Świnia Malwina” to siódmy tytuł w serii Zwierzaki. Młode czytelniczki i czytelnicy poznają w niej trzymające w napięciu opowieści ze świata zwierząt - pełne przyrodniczych ciekawostek, a jednocześnie inspirujące do rozmyślań na ważne, uniwersalne tematy.

Dotychczas w serii ukazały się książki:

  • „Lolek” Adama Wajraka, il. Mariusz Andryszczyk
  • „Ambaras” Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńsla
  • „Wojtek” Wojciecha Mikołuszki, il. Małgorzata Dmitruk
  • „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego, il. Marta Kurczewska
  • „Tarmosia” Tomasza Samojlika, il. Ania Grzyb
  • „Bercia i Orson” Tomasza Samojlika, il. Elżbieta Wasiuczyńska

O autorach

Krzysztof Łapiński filozof, tłumacz, dziennikarz, zajmujący się filozofią starożytną i etyką ekologiczną. Autor książek naukowych oraz kultowego tłumaczenia „Rozmyślań (do samego siebie)” Marka Aureliusza. Autor uwielbianej przez dzieci i rodziców książki „Dzik Dzikus”, nominowanej w 2021 r. do prestiżowej nagrody Literacka Podróż Hestii. Wraz z żoną Julią, córką Hanią oraz psem Platonem mieszka w pobliżu warszawskiego Lasu Kabackiego.

Marta Kurczewska miłośniczka kawy, kotów i komiksów. Współpracuje w wieloma wydawnictwami, tworząc charakterystyczne ilustracje techniką gwaszu i akwareli. Prócz „Świni Malwiny” i „Dzika Dzikusa” zilustrowała m.in. obsypaną nagrodami „Mirabelkę” Cezarego Harasimowicza, serię o Wikingu Tappim autorstwa Marcina Mortki, czy serię o Dusi i Psinku Świnku autorstwa Justyny Bednarek.

Szczegóły - Świnia Malwina

Recenzje książki Świnia Malwina (1)

Ocena 
Opinia użytkownika sklepu

Las Kabacki i przygody mieszkającej w nim dziczej rodziny poznaliśmy już w książce „Dzik Dzikus” Krzysztofa Łapińskiego. Teraz będziemy towarzyszyć im w podróży do Świnkowa, bo oto do Lasu Kabackiego przybywa dziwne stworzenie o ludzkich oczach ale i raciczkach jak dziki.

Książka nie tylko uczy szacunku i miłości do zwierząt, ale także pokazuje jak mądre są świnie i dziki. Autor w podziękowaniach znajdujących się na końcu książki, wskazuje, że potrafią nie tylko rozpoznawać utwory muzyczne, ale np. odkrywać nowe zastosowania przedmiotów i używać ich jako narzędzi.

Przygody świni Malwiny mogą być dobrą okazją do rozmów z dzieckiem na temat inności, odmienności, odtrącenia i ostracyzmu społecznego. Pokazuje, że naprawdę niewiele nas różni i jak ważna jest empatia. Uczy także, że wspólnymi siłami, działając ponad podziałami, możemy dokonać czegoś niewyobrażalnie trudnego.

Całość jest pięknie zilustrowana i wydana. To jedna z tych książek, które warto pokazać dzieciom.

Więcej na [Adres usunięty]

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Inni Klienci kupili również
Odkryj radość z ogrodnictwa >>