Symbio Mąka orkiszowa jasna typ 500 1 kg Bio

  • Symbio
  • 5903874563211
Mąka orkiszowa jasna ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Może być wykorzystywana samodzielnie lub w połączeniu z innymi mąkami do wypieku chleba, ciast, ciastek, naleśników, klusek, placuszków. Skład: ekologiczna mąka orkiszowa typ 500 jasna. Wartość energetyczna: 1485 kJ / 350 kcal; Tłuszcz 2 g; -...

8.99 zł

Cena za kg : 8.99zł

Chwilowo niedostępny

Dodaj do schowka

Opis

Jasna mąka orkiszowa to produkt uniwersalny. Świetnie nadaje się do wypieku chleba, ciast, naleśników, klusek czy placuszków. Może być wykorzystywana samodzielnie lub w połączeniu z innymi mąkami. Doskonale sprawdzi się w każdej, zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni.

Orkisz to dawna i niesłusznie zapomniana odmiana pszenicy. Jej niedocenianie sprawiło jednak, że ominęły ją liczne modyfikacje, jakimi w międzyczasie zostały poddane odmiany produkowane na przemysłową skalę. Orkisz uchodzi przy tym za dużo pożywniejsze zboże niż zwyczajna pszenica.

Obecnie uprawy orkiszu są wznowione ze względu na rosnące zainteresowanie żywnością o pozytywnym dla organizmu działaniu. Ziarno orkiszu jest przetwarzane podobnie jak inne zboża, ale wyróżnia się mocniejszą łuską, przez co w naturalny sposób jest bardziej odporne na choroby i szkodniki. Możliwa jest zatem jego uprawa bez użycia chemicznych nawozów i środków ochrony roślin. Coraz większe grono wymagających klientów zdaje się dostrzegać te zalety.

Wypieki z orkiszu są też cenione za smak. Lekko słodkawy i orzechowy aromat wyróżnia je spośród innych produktów mącznych. Coraz bardziej popularne są chleby i bułki z mąki orkiszowej.

Jasna mąka orkiszowa oferowana jest w wygodnym, standardowym, 1-kilogramowym opakowaniu.

Producentem mąki jest założona w 1998 roku firma Symbio Polska S.A. z Lublina, która produkuje i dystrybuuje żywność posiadającą certyfikaty ekologicznego pochodzenia.

Składniki: ekologiczna mąka orkiszowa typ 500 jasna. Wartość energetyczna: 1485 kJ / 350 kcal; Tłuszcz 2 g; - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,3 g; Węglowodany 70 g; - w tym cukry 1 g; Białko 13 g; Sól 0,01 g.

Sposób przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Produkt zawiera gluten.

Dane producenta: SYMBIO POLSKA S.A. ul. Zawieprzycka 8m, 20-228 Lublin 712-23-78-275

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Symbio Mąka orkiszowa jasna typ 500 1 kg Bio