Symbio Mąka orkiszowa jasna typ 500 1 kg Bio

Mąka orkiszowa jasna ma bardzo uniwersalne zastosowanie. Może być wykorzystywana samodzielnie lub w połączeniu z innymi mąkami do wypieku chleba, ciast, ciastek, naleśników, klusek, placuszków.

13.99 zł

Cena za kg : 13.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Jasna mąka orkiszowa to produkt uniwersalny. Świetnie nadaje się do wypieku chleba, ciast, naleśników, klusek czy placuszków. Może być wykorzystywana samodzielnie lub w połączeniu z innymi mąkami. Doskonale sprawdzi się w każdej, zarówno nowoczesnej, jak i tradycyjnej kuchni.

Orkisz to dawna i niesłusznie zapomniana odmiana pszenicy. Jej niedocenianie sprawiło jednak, że ominęły ją liczne modyfikacje, jakimi w międzyczasie zostały poddane odmiany produkowane na przemysłową skalę. Orkisz uchodzi przy tym za dużo pożywniejsze zboże niż zwyczajna pszenica.

Obecnie uprawy orkiszu są wznowione ze względu na rosnące zainteresowanie żywnością o pozytywnym dla organizmu działaniu. Ziarno orkiszu jest przetwarzane podobnie jak inne zboża, ale wyróżnia się mocniejszą łuską, przez co w naturalny sposób jest bardziej odporne na choroby i szkodniki. Możliwa jest zatem jego uprawa bez użycia chemicznych nawozów i środków ochrony roślin. Coraz większe grono wymagających klientów zdaje się dostrzegać te zalety.

Wypieki z orkiszu są też cenione za smak. Lekko słodkawy i orzechowy aromat wyróżnia je spośród innych produktów mącznych. Coraz bardziej popularne są chleby i bułki z mąki orkiszowej.

Jasna mąka orkiszowa oferowana jest w wygodnym, standardowym, 1-kilogramowym opakowaniu.

Producentem mąki jest założona w 1998 roku firma Symbio Polska S.A. z Lublina, która produkuje i dystrybuuje żywność posiadającą certyfikaty ekologicznego pochodzenia.

Składniki - Symbio Mąka orkiszowa jasna typ 500 1 kg Bio

Ekologiczna mąka orkiszowa typ 500 jasna.

Wartości odżywcze

  • Wartość energetyczna: 1485 kJ / 350 kcal;
  • Tłuszcz 2 g;
  • - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,3 g;
  • Węglowodany 70 g;
  • - w tym cukry 1 g;
  • Białko 13 g;
  • Sól 0,01 g.

Sposób przygotowania i przechowywania

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Informacja alergenna

Produkt zawiera gluten.

Dane producenta/dystrybutora

SYMBIO POLSKA S.A., ul. Zawieprzycka 8m, 20-228 Lublin

Recenzje

Podziel się swoją opinią

Oceń produkt

Szczegóły - Symbio Mąka orkiszowa jasna typ 500 1 kg Bio