Symbio M±ka żytnia razowa typ 2000 1 kg Bio

M±ka żytnia typ 2000 jest m±k± razow± - szczególnie dobrze nadaje się do wypieku chleba i innego typu pieczywa razowego. Skład: ekologiczna m±ka żytnia typ 2000 razowa. Warto¶ć energetyczna: 1362 kJ / 323 kcal; Tłuszcz 2,2 g; - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g; Węglowodany 61 g; - w tym cukry...

5.99 zł

Cena za kg : 5.99zł

Dodaj do schowka

Opis

Żyto jest zbożem pochodz±cym z Bliskiego Wschodu. Obecnie uprawiane jest głównie w Europie. M±ka żytnia razowa typu 2000 marki Symbio to wysokiej jako¶ci produkt pełnoziarnisty, dzięki któremu z łatwo¶ci± upieczemy domowy, smaczny chleb, oraz zrobimy prawdziwy zakwas żytni.

Zastosowanie
M±kę żytni± razow± Symbio wykorzystuje się przede wszystkim do wypieków i innych potraw, których podstaw± s± produkty zbożowe. Wykorzystać j± można nie tylko do pieczenia domowego chleba żytniego razowego, ale także mieszanego czy bułek. Żytnie pieczywo razowe jest bardziej syc±ce i bogatsze w minerały. Z powodzeniem posłuży jako surowiec do produkcji domowego zakwasu żytniego. Ponadto m±ka żytnia razowa Symbio nadaje się także do słodkich potraw i przek±sek.

Można j± wykorzystać do:

  • pełnoziarnistych drożdżówek,
  • razowych ciasteczek,
  • nale¶ników i placuszków,
  • spodu do słodkich i wytrawnych tart,
  • krakersów razowych,

Ekologiczna m±ka żytnia razowa Symbio jest produktem o znacznie wyższej warto¶ci odżywczej od m±ki pszennej. Z tego powodu stanowi doskonały zamiennik jasnej m±ki pszennej. Warto jej używać także razem z innymi m±kami, jako urozmaicenie diety. Jest to zdrowa alternatywa, gdyż jest to produkt pełnoziarnisty, pochodz±cy od całego ziarna żyta. Dzięki temu zachowane zostały wszystkie warto¶ci odżywcze takie jak błonnik, sole mineralne i witaminy.

Opakowanie zawiera 1000 g produktu.

Symbio to producent zajmuj±cy się sprzedaż± i dystrybucj± produktów z certyfikatem ekologicznym. W ofercie Symbio znajdziemy wiele produktów stworzonych w zgodzie z natur± - od bakalii, przez przetwory warzywne i soki owocowe, po m±ki, kasze i ciastka.

Skład: ekologiczna m±ka żytnia typ 2000 razowa.

Warto¶ć energetyczna: 1362 kJ / 323 kcal; Tłuszcz 2,2 g; - w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,4 g; Węglowodany 61 g; - w tym cukry 2,5g; Błonnik 13 g; Białko 8,1 g; Sól 0,01 g.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Ostrzeżenia i pozostałe informacje: Produkt zawiera gluten.

Dane producenta: SYMBIO POLSKA S.A. ul. Zawieprzycka 8m, 20-228 Lublin 712-23-78-275

Recenzje

Podziel się swoj± opini±

Oceń produkt

Szczegóły - Symbio M±ka żytnia razowa typ 2000 1 kg Bio

  • Stan: nowy, pełnowarto¶ciowy produkt
  • Model: 5903874561286