Domowe sposoby na alergięWiosna za oknem, a to dla wybranych „szczęściarzy” może oznaczać tylko jedno… łzy, katar i kaszel, czyli objawy alergii, które nigdy nie odpuszczają. Ci, którzy przez cały rok cierpią na alergie na kurz, łączą się w bólu ze wszystkimi, którzy wraz ze zmianą pory roku zmagają się z osłabioną odpornością i gorszym samopoczuciem. Alergii nie da się lubić, to powszechnie znany fakt. Możesz jednak zrobić coś, by zminimalizować jej objawy.

Domowe sposoby na alergie stosuje się od wielu lat. Dziś coraz chętniej powracamy do naturalnych sposobów walki z alergiami, bowiem leczenie farmakologiczne nie zawsze przynosi satysfakcjonujące rezultaty i czasami, zamiast pomagać, szkodzi, powodując kolejne reakcje alergiczne. Poniżej przedstawiamy zatem domowe metody walki z alergią – niektóre z nich zupełnie podstawowe, inne nieco bardziej zaawansowane.

Pij wodę!

Odpowiednie nawodnienie organizmu to absolutna podstawa – będziemy to powtarzać do znudzenia, bo wciąż wielu z Was bagatelizuje codzienne picie wody. To pokarm i siła dla naszego ciała, które każdego dnia działa na pełnych obrotach. Konsekwencji niewystarczającego nawodnienia organizmu jest wiele, a jedną z nich jest nasilenie reakcji alergicznych. Nie obiecujemy powalających rezultatów, ale nawet jeśli swędzenie nosa przestanie być tak dotkliwe jak dotychczas, to możemy to uznać za wygraną, prawda?

Olej z czarnuszki – Twój najlepszy przyjaciel

Zaufaj naturze. Olej z czarnuszki już od starożytności wykorzystywany był jako środek przeciwzapalny i antyhistaminowy. Jest doskonałym źródłem tłuszczów nienasyconych i przez wielu nazywany jest najsilniej działającym olejem pochodzenia roślinnego. Olej z czarnuszki może wpłynąć m.in. na zmniejszenie intensywności objawów astmy.

Pojedź nad morze!

Pamiętasz, gdy Twoi dziadkowie lub rodzice jeździli nad morze i zawsze powtarzali, że morski klimat wspaniale wpływa na zdrowie? To prawda! Coraz więcej osób decyduje się na rekreacyjne pobyty w nadmorskich miejscowościach, bowiem to właśnie zmiana klimatu na ten o mniejszym stężeniu alergenów znakomicie wpływa na zdrowie i pomaga zmniejszyć cierpienia każdego alergika.

Zaparz ziółka

Miłośnicy medycyny naturalnej zwykli powtarzać, że zioła potrafią pomóc w każdym przypadku. Nie chcemy dyskutować o prawdziwości tej deklaracji, ale w przypadku alergii przychylamy się do naturalnych rozwiązań. Rumianek i pokrzywa mogą pomóc w wyregulowaniu poziomu histaminy, a nawłoć dzięki wysokiej zawartości antyoksydantów wpływa na osłabienie reakcji alergicznych. Pamiętaj jednak, by nie nadużywać ziół i zasięgnąć opinii specjalisty co do braku przeciwwskazań co do ich stosowania.

Walka z roztoczami

Jeżeli cierpisz na alergię na roztocza, prawdopodobnie powinieneś zacząć od porządków w swojej sypialni – to właśnie tam można spotkać najwięcej tych małych szkodników, które utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie. Pościel pierz przynajmniej raz w tygodniu i to w wyższej niż zwykle temperaturze – 70 stopni. Pamiętaj też o częstym wietrzeniu! A jeżeli jesteśmy już przy okolicach okna, rozważ rezygnację z zasłon i firan czy przykrywania poduszek lub materacy. Staraj się także regularnie trzepać dywany na świeżym powietrzu. Wszystkie te miejsca są świetnym domem dla roztoczy.

Zwróć także uwagę na to, jak sprzątasz. Używasz suchych ściereczek do kurzu, a może popularnych miotełek? W przypadku osób zmagających się z alergią na roztocza to najgorsze możliwe rozwiązanie. Sprzątaj zawsze przy pomocy wilgotnego mopa lub ściereczki – dzięki temu do powietrza nie przedostanie się znaczna ilość kurzu.

Zadbaj o swoją skórę

Domowe sposoby na uczulenie skórne zależą przede wszystkim od tego, z jakiego typu alergią się zmagasz. Dobrym rozwiązaniem przy rozmaitych alergiach skórnych jest stosowanie maści rumiankowej lub – alternatywnie – przemywanie skóry rumiankowym naparem. Oprócz maści rumiankowej polecamy zaprzyjaźnić się także z olejkiem herbacianym.

Zanim jednak zaczniesz aplikować wyżej wymienione substancje na skórę, pamiętaj, by przeprowadzić szybki test alergiczny na małej części naskórka. Może się okazać, że będziesz uczulony na którąś z maści na bazie ziół, a wtedy jedynie pogorszysz reakcję alergiczną, która już opanowała Twoją skórę.

Zanim podejmiesz jakiekolwiek kroki w walce z alergią, zadbaj o zbilansowany tryb życia. Ważne jest nie tylko odpowiednie nawodnienie organizmu, ale także codzienna porcja warzyw i owoców. Zmęczony i wyjałowiony organizm będzie miał automatycznie mniej siły na walkę z przeciwnościami losu.

Targroch Czarnuszka ziarno 1 kg -7%
w magazynie
Dary Natury Czarnuszka 50 g Bio -6%
w magazynie
Big Nature Czarnuszka 1 kg -5%
23,99 zł 25,15 zł
Big Nature Czarnuszka 1 kg
w magazynie
Muria Pyłek pszczeli 250 g Bio -18%
wysyłka w 24 godziny
© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe