Domowe sposoby na żylaki



W dzisiejszym artykule skupimy się na żylakach – problemie, który dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn w coraz młodszym wieku. Jak radzić sobie z bólem? Jak wygląda domowe leczenie żylaków? Czy naturalne sposoby, takie jak ocet jabłkowy – są skuteczne? Poniżej wyjaśniamy wszelkie wątpliwości!

Jak pozbyć się żylaków domowymi sposobami?

Żylaki mogą być konsekwencją siedzącego trybu życia i niewłaściwej diety, ale równie często występują jako genetyczny „prezent”, przekazywany z pokolenia na pokolenie. Problem żylaków dotyczy coraz większej liczby osób, a ignorowany – może mieć przykre konsekwencje dla zdrowia. Jak radzić sobie z tym schorzeniem? Jakie są najskuteczniejsze domowe sposoby na żylaki? Czytajcie dalej!

Ocet jabłkowy

Zaczynamy od produktu, który prawdopodobnie każdy z Was ma w swojej kuchni, czyli octu jabłkowego. Często słyszy się o przeciwbakteryjnych właściwościach tego artykułu; poleca się go także osobom zmagającym się z insulinoopornością, stanem przedcukrzycowym czy cukrzycą. Mało osób wie jednak, że ten specyfik poprawia także krążenie krwi i może przyczynić się do zmniejszenia opuchlizny nóg. Co należy zrobić, aby pomógł nam z żylakami?

Wystarczy już niewielka ilość octu jabłkowego – kilka kropel rozgrzejcie w dłoni, a następnie delikatnie masujcie nogi, koniecznie zaczynając od kostek, aż do ud. Zabieg zalecamy powtarzać przez kilka miesięcy, najlepiej rano i wieczorem. Alternatywą może być spożywanie roztworu wykonanego z dwóch łyżeczek octu i dwóch szklanek wody.

Czosnek

Podobne właściwości przypisuje się czosnkowi, który również poprawia krążenie krwi, wyróżnia się właściwościami przeciwzapalnymi i przyczynia się do usunięcia toksyn z naczyń krwionośnych. Warzywo to warto wykorzystywać w przyrządzaniu potraw, ale przydaje się nie tylko w takiej formie.

Na bolące żylaki poleca się okłady z 6 ząbków czosnku, soku z 3 pomarańczy i 2 łyżek oliwy z oliwek. Tak przygotowaną miksturę zamknijcie w słoju i odczekajcie 12 godzin. Po kilkunastu godzinach roztwór będzie gotowy. Nanieście kilka kropel na dłonie i masujcie nogi w miejscu występowania żylaków, a po zakończonym masażu owińcie nogi gazą (najlepiej bawełnianą) i zostawcie przygotowany okład na noc. Włączcie okłady na bazie czosnku do codziennej pielęgnacji, a pierwszych efektów możecie spodziewać się już po kilku miesiącach.

Babka lancetowata

Babka lancetowata to częsty składnik suplementów diety i maści; znane są także jej wspomagające właściwości przy leczeniu schorzeń dróg oddechowych czy układu pokarmowego. Mniej popularną, ale równie ważną właściwością tej rośliny, jest poprawianie cyrkulacji krwi i wzmacnianie żył.

Babkę lancetowatą możecie wykorzystywać w formie maści (kasztanowiec i miłorząb dwuklapowy wzmocnią jej działanie), ale dobrym wyborem będą także okłady, wykonane z jej liści. Liście babki ułóżcie w miejscach występowania żylaków, owińcie je bandażem i pozostawcie na około 8 godzin.

Oliwa z oliwek

Kolejny produkt pomocny w walce z żylakami, który prawdopodobnie już czeka w Waszej kuchni, to oliwa z oliwek. Wymieszajcie oliwę z olejkiem z dodatkiem witaminy E (lub 4 kroplami olejku cyprysowego) i wmasujcie w nogi. Taka mieszanka pomoże uśmierzyć ból, a dodatkowo pobudzi krążenie krwi.

Pieprz cayenne

Naturalne źródło bioflawonaidów i witaminy C, czyli pieprz cayenne to przyprawa, która nie tylko sprawdza się w kuchni, ale też w domowej apteczce. To na jego podstawie przygotujecie miksturę, która pomoże zmniejszyć problemy z żylakami. Do szklanki gorącej wody wsypcie łyżeczkę przyprawy, dokładnie wymieszajcie i wypijcie. Polecamy spożywać napój przez minimum 3 miesiące.

Natka pietruszki

Domowe sposoby na żylaki to często także te mniej oczywiste rozwiązania, jak chociażby wykorzystanie natki pietruszki. Roślina ta stanowi bowiem świetne źródło witaminy C, która jest silnym utleniaczem, pomagającym w regeneracji komórek i stymulującym produkcję kolagenu. Rutyna zawarta w witaminie C przyczynia się również do wzmocnienia naczyń krwionośnych, a co za tym idzie – pomaga widocznie zmniejszyć objawy żylaków.

Podsumowując: odpowiedź na pytanie “jak pozbyć się żylaków” nie jest niestety wcale łatwa. Wszystko zależy bowiem od stanu Waszego zdrowia i zaawansowania choroby. Naturalne sposoby na żylaki mogą być w wielu przypadkach pomocne, ale nie powinny być jedynymi metodami walki – ta powinna rozpocząć się od wizyty u lekarza.

20,19 zł
wysyłka w 48 godzin
90,89 zł
wysyłka w 48 godzin
4,99 zł
w magazynie
61,99 zł
w magazynie
13,99 zł
wysyłka w 48 godzin
64,34 zł
wysyłka w 48 godzin
12,19 zł
wysyłka w 48 godzin
16,29 zł
wysyłka w 48 godzin
58,99 zł
wysyłka w 48 godzin
46,79 zł
wysyłka w 48 godzin
52,39 zł
wysyłka w 48 godzin
© 2025 - All rights reserved Sklepy internetowe