Kalendarz adwentowyŚwięta Bożego Narodzenia to radosne i ciepłe święta, nawet pomimo grudniowej pory. Dzieją się wówczas magiczne i pozytywne rzeczy. Nic więc dziwnego, że oczekiwanie na Gwiazdkę jest wyjątkowym okresem dla wielu. W tym oczekiwaniu, gdy myślami jesteś już przy choince, spotykasz się z bliskimi i jesz pysznego makowca - warto mieć pod ręką narzędzie pozwalające odliczać czas do Świąt. Mowa o kalendarzu adwentowym.

Krótka historia kalendarza adwentowego

Pierwsza wzmianka o kalendarzu adwentowym pochodzi z XVII wieku z Niemiec. W kręgach protestanckich w wieńcach zamiast świeczek umieszczano małe woreczki z upominkami. Ilość woreczków oznaczała ilość dni pozostałych do świąt Bożego Narodzenia. Pierwsze kalendarze robione były ręcznie, często miały formę zegara. Dopiero w 1908 roku w Monachium pojawiły się ilustrowane kalendarze drukowane, które trafiły do sprzedaży. Idea szybko przeniosła się do większości krajów europejskich i do USA. Nazwa "kalendarz adwentowy" wzięła się stąd, że Ilość upominków równa się ilości dni Adwentu, czyli odlicza dni do Bożego Narodzenia.

Najlepszy kalendarz adwentowy 2021? Znajdziesz go w Bee.pl!

Kalendarz adwentowy umili czas oczekiwania na święta osobom dorosłym, młodzieży, ale także i dzieciom. Szeroki wybór modeli sprawia, że niemal każdy znajdzie coś dla siebie. Niespodzianki zamknięte w kalendarzu adwentowym mogą być różnorodne, od słodyczy i zabawek, poprzez przyprawy, alkohol - na kosmetykach i gadżetach kończąc. Kalendarze adwentowe 2021 spowodują, że czas oczekiwania na Gwiazdkę nabierze rumieńców.

Szeroki wybór klasycznych kalendarzy adwentowych dla dzieci z cukierkami i łakociami

Słodycze jako zawartość kalendarza to idealna koncepcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ekologiczny kalendarz adwentowy z wegańskiej czekolady podbije serca nie tylko smakiem, ale będzie też znakiem, by dbać o środowisko. W ofercie dostępne są również takie wersje, których zawartość to żelki bez dodatku cukru, ale również ekologiczne krówki w pięciu różnych smakach. To prosty przepis, jak wywołać radość kalendarzem adwentowym.

Kalendarze adwentowe z zabawkami - Strażak Sam, LEGO Harry Potter, Crazy Chic i więcej

Czas do świąt Bożego Narodzenia może być też wypełniony codziennym odkrywaniem świata bohaterów. Motyw Harry'ego Pottera występuje często. Kalendarz adwentowy Lego w 24 krokach pozwala przybliżyć drogę do Hogwartu. Dobrym pomysłem na prezent dla młodszych dzieci jest kalendarz adwentowy 2021 ze Strażakiem Samem, który pozwoli zebrać kolekcję przyjaciół Sama i wielu akcesoriów znanych z bajki. Niesamowitą opcją kalendarza adwentowego jest też zestaw Crazy Chic, dzięki któremu młody człowiek odkryje świat makijażu, tatuaży i biżuterii.

Kalendarze adwentowe z kosmetykami lub herbatami - bo święta Bożego Narodzenia są nie tylko dla dzieci!

Fani odkrywania nowych smaków nie zawiodą się, decydując się na kalendarz adwentowy z herbatami. 24 unikalne saszetki będą przydatne podczas długich, jesiennych i zimowych wieczorów, zaś zaparzanie naparu może stać się miłym rytuałem.

Alternatywą może być również kalendarz adwentowy z kosmetykami. Snails w swojej wersji przygotował 24 wyjątkowe produkty do makijażu i pielęgnacji skóry. Osobny zestaw oferuje również Nivea - w jej kalendarzach adwentowych znajdują się także drobne akcesoria, jak pilnik do paznokci czy gąbka do makijażu.

Kalendarz wybrany? Odliczanie do Wigilii czas zacząć!

Zakup kalendarza adwentowego to ekscytujący moment. Wybór motywu kalendarza, który zachwyci Ciebie lub osobę, której chcesz go podarować, nie jest łatwy. W ofercie bowiem jest tyle propozycji, że chciałoby się kupić wszystkie. Rozpocznij swoją przygodę z kalendarzem adwentowym i umil sobie lub bliskim czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

© 2021 - All rights reserved Sklepy internetowe