Moczenie nóg w herbacie



Jak się okazuje, herbata nie jest wyłącznie rewelacyjnym naparem do picia. Posiada wiele zastosowań, które nie tylko pomagają w pielęgnacji, ale przede wszystkim poprawiają komfort życia. Bardzo mało osób posiada świadomość, że moczenie nóg w herbacie to doskonały sposób radzenia sobie z nadmierną potliwością stóp. Choć jest to problem najczęściej odczuwalny w okresie wiosennym i letnim, z powodzeniem można wykonywać tę metodę przez cały rok.

Moczenie nóg w herbacie - na co pomaga?

Za efekty takiej kuracji odpowiadają przede wszystkim cenne właściwości czarnej herbaty.

W pierwszej kolejności należy wymienić zawarte w taninie właściwości antybakteryjne, które pozwalają najskuteczniej wyeliminować brzydki zapach stóp. Ponadto, tanina charakteryzuje się działaniem skutecznie zwężającym pory, co zmniejsza ilość wydzielanego przez stopy potu. Codzienne i skrupulatne korzystanie z naparu do moczenia umożliwi zmniejszenie nadmiernej potliwości stóp. Rewelacyjne efekty dostrzegalne są już po tygodniu.

Moczenie nóg w herbacie pomaga nie tylko na brzydki zapach stóp. To również świetny sposób na chwilę relaksu po ciężkim dniu. Około dwudziestominutowy zabieg to doskonały moment w ciągu dnia, aby się zrelaksować i odprężyć umysł. Posiadanie codziennego rytuału poprawi wydolność psychiczną organizmu, a w konsekwencji zwiększy odporność na stres. Pomoże także uporać się z problemem obrzęków spowodowanych wielogodzinnym noszeniem butów.

Jak przygotować kąpiel z herbaty dla stóp?

Do przygotowania kąpieli dla stóp można wykorzystać zarówno czarną, jak i zieloną herbatę, choć o wiele lepiej sprawdza się czarna, która posiada większą zawartość taniny.

Jak przygotować dobroczynny napar dla naszych stóp?

  • Pierwszym krokiem jest zalanie 2 torebek herbaty ok. 500 ml przegotowanej wody i pozostawienie na 15 minut.
  • Po upływie tego czasu do naparu należy dolać 2 litry letniej wody.
  • Następnie można już przejść do moczenia nóg w herbacie. W zależności od ilości dysponowanego czasu zabieg powinien trwać od 20 do 30 minut.
  • Po zabiegu warto umyć stopy delikatnym mydłem, które pozwoli uniknąć zabarwienia stóp.
  • Każdorazowo należy dokładnie osuszyć stopy, a ze szczególną uwagą należy wytrzeć do sucha przestrzenie pomiędzy palcami, co uniemożliwi dalszy rozwój bakterii.
  • Po tygodniu codziennego moczenia stóp w naparze z herbatą można stopniowo zmniejszać częstotliwość powtarzanej kuracji.

Moczenie nóg w herbacie z powodzeniem może zastąpić wiele preparatów dostępnych w aptekach i drogeriach. Z pewnością jest to również metoda znacznie tańsza. Gwarantem powodzenia jest regularność jej wykonywania, dlatego warto traktować ten moment jako czas relaksu i odpoczynku od codziennego życia w biegu. Już po pierwszym razie odczuwalne są zaskakujące rezultaty.

© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe