Prezenty dla chłopca - 12-latka na Święta 2023, urodziny i inne okazje


Prezent dla 12-latka na święta Bożego Narodzenia to często nie lada wyzwanie - co wybrać na prezent pod choinkę dla 12-latka, by jak najbardziej ucieszyć chłopca? Inne rzeczy będą atrakcyjne dla dziecka, inne zaś dla młodego nastolatka. W tym wieku pożądane będzie coś, co stanowić będzie dla dziecka wyzwanie i będzie adekwatną alternatywną dla gry komputerowej.

Jaki prezent dla 12-latka pod choinkę wybrać? Poniżej proponujemy ciekawe zabawki dla starszych chłopców, gry planszowe, a także puzzle.

Prezent dla 12-latka - zabawki dla starszych chłopców

Zabawki dla starszych chłopców, które są idealnym pomysłem na fajny prezent dla 12-latka, mają za zadanie uczyć kreatywności i rozwijać wyobraźnię młodej osoby. Zabawki takie ćwiczą także koncentrację, pozwalają na wyciszenie się i skupienie na długie godziny.

Świetnym pomysłem na prezent na święta dla 12-latka będzie zestaw Mały Geniusz - Superkit Velociraptor Lisciani. To coś dla prawdziwego fana dinozaurów! Z tym zestawem można odkryć świat tych prehistorycznych zwierząt. Można w nim znaleźć szkielet Velociraptora do samodzielnego złożenia - lecz przed przystąpieniem do składania trzeba jeszcze wykopać poszczególne elementy, można więc wcielić się w geologa.

Co powiesz na prezent pod choinkę dla 12-latka związany z magicznymi sztuczkami? Warto mu w takim razie zafundować zestaw I'm a Genius Moje pierwsze magiczne sztuczki. Moje pierwsze magiczne sztuczki. Oprócz książeczki z opisami różnych fascynujących magicznych sztuczek znaleźć tam można wiele zabawek do wykorzystania w praktyce. Będą to karty, kości, pojemniki, monety, sznurki czy piłka.

Można też zdecydować się na klocki dla starszych dzieci - składanie skomplikowanych modeli to niesamowicie dużo frajdy. Warto pokusić się o LEGO Architecture Nowy Jork - ten zestaw to trafiony prezent dla 12-latka pod choinkę, który interesuje się podróżami, architekturą, czy kulturą Nowego Jorku.

Gry planszowe - najlepszy prezent dla 12-latka pod choinkę

Wspaniałym pomysłem na prezent dla 12-latka będą gry planszowe. Dlaczego? Gry planszowe dla starszych dzieci to źródło wielu emocji i zabawy, a także doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu. W tym wieku chłopcy uwielbiają grać we wszelkie gry, także w te planszowe. Dzięki tego typu grom chłopiec może uczyć się myślenia logicznego, myślenia strategicznego oraz zdrowej rywalizacji.

Scrabble Original to znakomita gra, która sprawdzi się jako super prezent dla 12-latka, rozwija ona kompetencje językowe i zdolności kojarzenia. Zasady tej gry są niezwykle proste: chodzi o to, by z określonej puli liter układać wciąż nowe wyrazy. Jednak sama rozgrywka do prostych nie należy. Gra daje mnóstwo satysfakcji i świetnej zabawy.

Monopoly to gra, która sprawdzi się idealnie na prezent pod choinkę dla 12-latka. Uczy obrotności i prawidłowego dysponowania swoimi pieniędzmi. W standardowej polskiej wersji można znaleźć ulice i miejsca związane z Warszawą, choć istnieją także inne edycje, np. Monopoly Gdańsk czy Monopoly Toruń.

Puzzle dla starszych dzieci - rozwijający prezent na gwiazdkę dla 12-latka

Puzzle to ponadczasowa rozrywka. Każdy wiek jest dobry na to, aby cieszyć się układaniem puzzli. Nieco bardziej skomplikowane puzzle na prezent dla 12-latka z pewnością pomogą mu w nauce cierpliwości, spostrzegawczości oraz korzystania z zasobów swojej pamięci roboczej.

Na prezent dla 12-letniego chłopca warto kupić Puzzle 500 el. High Quality Collection. Międzynarodowa stacja kosmiczna Clementoni. Z pewnością rozbudzi to u dziecka fascynację wszechświatem i podbojami kosmicznymi. Dla starszego dziecka Puzzle 1000 el. Układ słoneczny NASA Eurographics - ta grafika pomoże w lepszym zapamiętaniu Układu słonecznego i wyglądu poszczególnych planet. Miłośnikom pięknych krajobrazów warto za to podarować Puzzle 500 el. Grand Teton in Fall Clementoni czy Puzzle 1000 el. Quebec City Eurographics - te obrazki przeniosą każdego do wyjątkowych, cudownych miejsc.

Zobacz także

prezenty na święta dla chłopców prezenty na święta dla 5 latka prezent na święta dla 7 latka prezenty na święta dla 8 latka prezent na święta dla 9 latka prezent na święta dla 10 latka prezent na święta dla 11 latka prezent na święta dla 13 latka
18,47 * 24,62 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 16,34 zł
22,64 * 29,00 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 48 godzin
najniższa cena z 30 dni: 21,40 zł
23,78 * 31,49 zł
*cena detaliczna
wysyłka w 24 godziny
najniższa cena z 30 dni: 22,48 zł
21,93 * 28,62 zł
*cena detaliczna
wysyłka do 72 godzin
najniższa cena z 30 dni: 20,73 zł
© 2024 - All rights reserved Sklepy internetowe